20 Fascynujących Ciekawostek o Serialu Runaways

Serial Marvel Runaways
źródło: Hulu

Marvel’s Runaway jest, fantastycznonaukowy serial stworzony na podstawie komiksu. Grupa nastolatków orientuje się, że ich rodzice pod przykrywką organizacji charytatywnej prowadzą rytuały, które są niepokojące. Próbują oni rozwikłać tajemnicę tajemniczych rytuałów.

Okazuje się, że zarówno seriale, jak i filmy oparte o marvelowskie komiksy, to istny strzał w dziesiątkę. Serial zdobył oddane grono fanów, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne sezony Runaways, lecz niestety są jedynie 3 sezony tego serialu.

Runaways szczególnie przypadł do gustu młodzieży, ponieważ porusza młodzieżową tematykę i jest jednym z tych seriali w których widzowie mogą utożsamiać się bardzo mocno z przedstawionym na ekranie bohaterami. Oto ciekawostki, mało znane informacje i fakty o serialu

1. Serial składa się z trzech sezonów, pierwszy i trzeci sezon ma po 10 odcinków, zaś drugi ma ich aż 13.

2. Każdy odcinek serialu trwa ok. 60 min. Jest to stosunkowo długo w porównaniu do innych seriali.

3. Producentem „Runaways” jest Josh Schwartz i Stephanie Savage. Są to producenci, którzy mają na swoim koncie wiele fantastycznych filmów, takich jak : Dynastia, Szukając Alaski czy Plotkara.

4. Różnorodność bohaterów w serialu jest niesamowita, możemy w scenach znaleźć subtelna dawki humoru jak i sytuacje, w których postacie są nie do poznania pod względem psychologii zachowania.

5. Czy wiesz, że jedno ze zdjęć bohaterów miało być odwzorowaniem pierwszego komiksowego zeszytu o grupie? Właśnie z tego powodu wielu fanów komiksu doszukuje się w poszczególnych scenach nawiązań do kultowego komiksu Marvela.

6. Czy wiesz, że serial Runaway, był rozwijany za pomocą kreskówki emitowanej na Nickelodeon? Nosił on nazwę „Rugrats”.

7. Komiksowa Hayes, w filmie nazywa się Molly Hernandez. Z pewnością dla fanów Runaway, jest to kluczowa i bardzo ważna informacja.

8. Twórcy od samego początku zapewniali, że postać Alexa jest niejednoznaczna. Dlatego przestrzegali przed tym, by nie widzieć w nim lidera grupy. Wszystko dzieje się za sprawą tego, że jego postać może skrywać wiele tajemnic.

9. Czy wiesz, że muzyka do została skonstruowana w ten sposób, by wyrażała ona charaktery poszczególnych bohaterów? To właśnie dlatego podbija ona każdą sytuację w tym serialu i sprawia, że niekiedy przechodzi nas dreszczyk emocji.

10. Runaway jest, to pierwszy serial oparty na komiksach, w którym postaci pierwszoplanowe to w większości kobiety. Wiele seriali, które są emitowane nie pozwalają na takie zdominowanie żeńskich pierwszoplanowych roli i zazwyczaj stawia się na pół na pół.

11. Czy wiesz, że pierwszy zeszyt Runaway został emitowany w 2003 roku? Miał on trafiać zarówno do najmłodszych jak i do fanów Mangi. To właśnie takim szerokim zasięgiem trafił do wielu osób i dlatego zyskał on na popularności.

12. Komiksy Runaway przenoszą bohaterów do Nowego Yorku z 1907 roku. Jest to szczególnie ciekawe dla osób uwielbiających temat podróży w czasie.

13. Zdjęcia do serialu były kręcone w Los Angeles w Kalifornii. Właśnie dlatego podczas oglądania filmu możemy podziwiać piękne widoki.

14. Kake Palmer odmówiła zagrania w serialu.

15. Czy wiesz, że na początku powstawiania serialu Runaway było kilka scenariuszy opisujących perypetie bohaterów? Jednak w późniejszym etapie wybrano odpowiedni, który możemy teraz podziwiać na ekranie.

16. Zdjęcia do pilota serialu rozpoczęto 10 lutego 2017 roku w Los Angeles. Zostały stworzone pod pseudonimem Rugarts, a zakończyły się 3 marca.

17. Twórca Marvela, czyli Stan Lee znany jest z tego, że bardzo często pojawia się w produkcjach Marvela. Pojawiał się on zazwyczaj w krótkich i epizodycznych rolach. Takie wejścia nazywane są Cameo i Stan Lee je wręcz uwielbiał. Pojawił się we wszystkich częściach Avangers, Iron Manie, czy Kapitanie Ameryce. Gościnny występ zaliczył także w Runaways, gdzie pojawił się w odcinku Przemiana, jako kierowca limuzyny.

18. Twórcy serialu postawili na nieznanych i młodych aktorów. Po emisji pierwszego sezonu stali się oni bardzo rozpoznawalni, ponieważ serial osiągnął bardzo wysokie zainteresowanie widzów.

19. Sukces pierwszego sezonu Runaways sprawił, że twórcy postanowili tworzyć kolejne sezony.

20. Serial produkowany jest przez ABC Signature Studios, Marvel Television i Fake Empire Productions. Serial rozpoczął swoją emisję 21 listopada 2017 roku w serwisie Hulu. W 2019 roku poinformowano, że trzeci sezon serialu Runaways, będzie jego ostatnim sezonem. Wielu fanów źle przyjęło tą wiadomość i mają oni nadzieję, że serial zostanie kontynuowany przez innego wydawcę. Przykład serialu The Expense pokazuje, że wszystko jest możliwe, a koniec ostatniego sezonu nie koniecznie oznacza koniec całego show, ponieważ jeśli dany serial przynosi duży dochód, to z pewnością ktoś się nim zainteresuje.

3.6/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *