Recenzja Samsung Galaxy s8

Samsung Galaxy s8
źródło: cnet.com

Firma Samsung idzie jak burza i z roku na rok wypuszcza coraz doskonalsze modele telefonów. Wiele osób uważa, że modele te niejednokrotnie przewyższają jakościową największego konkurenta Samsunga – firmę Apple. Ostatnio wielkim hitem okazał się telefon Samsung Galaxy s8, który zachwyca niejednego użytkownika i entuzjastę tej firmy. Czy rzeczywiście jest on wart zachodu, naszych pieniędzy i posiadania? Zdecydowanie tak!

Wiele osób, przekonanych, że ten oto model smartfonu jest przełomowy i rewolucyjny pod każdym względem, bardzo sobie go chwali. Błyskawicznie zyskał na popularności w momencie wejścia na rynek. Czy jednak rzeczywiście jest rewolucyjny? Rewolucja jest słowem, które oznacza przeskoczenie pewnych barier bądź wprowadzenie nowych funkcji, jakie wcześniej nie były dostępne w danym urządzeniu. W znaczeniu tego pojęcia Samsung Galaxy s8 na pewno nie jest rewolucyjny, ponieważ nie wprowadza nowych, wyróżniających go spośród innych modeli funkcji ani wyznaczników. Utrzymuje się, że praktycznie dosięga możliwości technicznych, jakie w tym momencie istnieją, ale na pewno nie stanowi czegoś nowego. Z drugiej strony, jeśli nie jest rewolucyjny, to zdecydowanie jest rewelacyjny – poniżej przedstawiamy zestawienie, które pozwala ocenić jego możliwości i w dobrym świetle przedstawić, dlaczego jest warty posiadania jako najlepszy model smartfonów istniejących na obecnym rynku.

1. Wygląd Galaxy s8

Jest bardzo elegancki, zadbany w każdym szczególe, idealnej wielkości, a przy tym posiada idealną wagę. Sprawia wrażenie także na tych, którzy na co dzień są użytkownikami produktów marki Apple. Jakkolwiek, rzeczywiście – wydaje się, że Samsung generalnie posiada najlepszy zespół projektantów, którzy dbają o dopracowanie każdego modelu w najmniejszych szczegółach.

2. Wyświetlacz

Wyświetlacz Exynos 8895 jest wyposażony w najwydajniejszy technologicznie telefoniczny układ graficzny, dzięki czemu podnosi wydajność GPU o kilkadziesiąt procent. Teraz możliwym jest ustawienie ulubionych wygaszaczy ekranu bądź efektów specjalnych bez zbędnej troski o funkcjonowanie mocy obliczeniowej na tym telefonie, jakkolwiek sam efektowniejszy wyświetlacz podobno nie wpływa na przyspieszenie lub zwolnienie działania tego telefonu w żaden sposób. Ekran prezentuje się pięknie, dumnie i zachwycająco dzięki wysokiej maksymalnej jasności, która umożliwia wyświetlanie filmów w bardzo dobrej jakości. O ekranie tym twierdzi się, że jest najlepszym ekranem, jaki do tej pory miał możliwość zaistnieć w telefonie, jednak wciąż nie przeskakuje pewnych ograniczeń i nie wprowadza zbyt wielu nowych zmian ani technicznych, ani w użytkowaniu.

3. Aparat

Wciąż jeden z najlepszych, jakie do tej pory udało się osiągnąć. Posiada 12 milionów pikseli, optyczną stabilizację oraz niezmiernie szybki autofokus, który z prędkością błyskawicy potrafi wyostrzyć obraz, zanim zrobimy tym aparatem zdjęcie. W najnowszym modelu Samsunga można zauważyć poprawę ostrości obrazu oraz – przede wszystkim – optykę w krawędziach kadru, która wreszcie jest zdecydowanie lepsza (jest to pierwszy model, któremu udało się zniwelować ten problem…). Dodatkowo, Galaxy s8 posiada funkcję cyfrowej stabilizacji obrazu podczas filmowania, która ucieszy wszystkich, którzy uwielbiają używać smartfonu do robienia zdjęć oraz filmowania.

4. Żywotność baterii

Jeżeli skazujemy Galaxy s8 na ciągłą pracę, możemy liczyć się z jego działaniem przez 4 do 6 godzin. Jakkolwiek jest to wynik podobny do tego, który osiągały poprzednie modele, to jednak warto podkreślić, że w przypadku tego telefonu ekran jest zdecydowanie większy, niż u poprzedników, akumulator nieco mniejszy, a mimo to żywotność tej baterii pozostaje „na poziomie”.

Podsumowując na podstawie tylko tych czterech czynników – Samsung Galaxy s8 rzeczywiście wnosi kilka progów, być może nie do pokonania, którymi zmiata w tym momencie wszelką konkurencję. W porównaniu do smartfonów IPhone – zdecydowanie dużo czasu upłynie, zanim uda im się opracować tak rewelacyjne aparaty fotograficzne wbudowane w telefon, jak to udało się Samsungowi. To nie są wielkie zmiany, które weszły razem z tym telefonem na rynek – są to jednak takie zmiany, które zbliżają się do technicznych możliwości smartfonów i których przekroczenie może okazać się mało realne, co jednak może wpłynąć na nową erę urządzeń umożliwiających komunikację – może już w postaci minimalistycznych superkomputerów.

Póki co, to Samsung Galaxy s8 święci swój olbrzymi sukces i staje się rewelacyjnym telefonem wśród wszystkich smartfonów. Trudno sobie wyobrazić jego następcę, lecz można być pewnym, że prawdopodobnie będzie to telefon, w którym wszystkie ewentualnie niedociągnięcia w tym modelu zostaną naprawione.

Podsumowując, Samsung Galaxy s8 zasłużenie święci swoje triumfy, a producenci IPhone’a zagryzają palce, zastanawiając się, w jaki sposób odzyskać swoją pozycję na rynku. Choć może jeszcze nie rewolucyjny, ale na pewno rewolucyjny – Galaxy s8 jest wart swojej ceny i zadowoli każdego użytkownika, który ceni sobie piękny design, wygodę w użytkowaniu, szybką pracę oraz wyjątkowy wbudowany aparat.


2 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 3 maja 2017 o 13:21

    Kiedy nowy artykuł?

    Odpowiedz
  • 18 maja 2017 o 13:23

    Bardzo doby sprzęt, ulepszona wersja S7 edge, przynajmniej niektóre podzespoły – jak co roku. S8 Plus trochę za wielki, nic nie denerwuje tak jak w letni spacer wystająca cegła z kieszeni 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *