Recenzja Rode Link FilmMaker Kit

rode

RØDE, australijski producent wysokiej klasy mikrofonów, wszedł w świat systemów mikrofonów bezprzewodowych z zestawem RØDELink Filmmaker Kit. Mikrofony RØDE są znane z mikrofonów w aparatach i w studiu, przy czym jest to ich pierwszy w pełni bezprzewodowy system.

System wykorzystuje 128-bitowy, szyfrowany cyfrowy sygnał transmisyjny serii II o częstotliwości 2,4 GHz, który stale monitoruje i zatrzymuje się pomiędzy częstotliwościami, aby wybrać najsilniejszy sygnał. Zestaw oferuje wysoki stosunek sygnału do szumu i zapewnia cyfrową transmisję bezstratnego sygnału audio w wysokiej rozdzielczości 24-bitowej i częstotliwości 44,1 kHz w zakresie do 100 metrów. Jednocześnie można wykorzystać do 8 systemów.

Zestaw RØDELink składa się z nadajnika, odbiornika montowanego na kamerze i mikrofonu. RØDE stara się ugruntować swoje miejsce na rynku bezprzewodowym, projektując RØDELink, który ma być specjalnie używany z lustrzankami cyfrowymi.

Po otwarciu pudełka odkryjesz prawdopodobnie jedną z najfajniejszych cech RØDELink, czyli łączenie. Nie musisz już szukać i wybierać częstotliwości, z której chcesz korzystać. Wystarczy włączyć odbiornik i nadajnik, a oba nadajniki zsynchronizują się w ciągu kilku sekund.

Wykorzystując szyfrowaną transmisję cyfrową w paśmie 2,4 GHz wysyłaną jednocześnie na dwóch kanałach, RØDELink automatycznie skanuje częstotliwości i wybiera najsilniejszy dostępny sygnał. W razie potrzeby przełącza się nawet na nową częstotliwość, aby utrzymać możliwie najbardziej niezawodny i bezpieczny sygnał.

RØDELink oferuje 10 godzin zasilania z 2 baterii AA. Zarówno nadajnik jak i odbiornik montowany na kamerze mogą być zasilane z dowolnego źródła zasilania USB przy użyciu standardowego kabla mikroUSB.

RØDELink jest większy niż inne systemy bezprzewodowe. Większe rozmiary wynikają z wbudowanej anteny. Niestety trudniej go ukryć nadajnik, a jeśli chodzi o systemy bezprzewodowe.

Pomimo swoich rozmiarów, odbiornik i nadajnik są znacznie lżejsze niż inne zestawy bezprzewodowe, ze względu na plastikową konstrukcję. Mimo wszystko odbiornik i nadajnik wyglądają dość solidnie, tak jak zresztą przyciski.

Zabraliśmy ten bezprzewodowy system do testów na dwór. Wiatr był lekki, a szum tła minimalny. Jakość dźwięku pozostaje najważniejszą cechą charakterystyczną każdego systemu mikrofonowego, a RØDELink nagrał bardzo dobry dźwięk.

Zarówno nadajnik jak i odbiornik posiadają 3-stopniową regulację wzmocnienia, co daje dobry punkt wyjścia do wprowadzenia danych do rejestratora.

W zależności od przedwzmacniacza rejestratora, można dostosować pakiety tak, że mikrofon staje się bardziej czuły i odebrać „głośniejszy” sygnał Tylko upewnij się, że poziom na nadajniku lub odbiorniku nie jest szczytowy, co mogłoby zniekształcić dźwięk dochodzący do rejestratora.

Plusy

Bardzo łatwe do połączenia nadajnika z odbiornikiem.
Silny sygnał dzięki podwójnym częstotliwościom
Poziomy baterii dla obu jednostek (TX i RX) można oglądać na jednostce RX.
Można wyciszyć TX z RX.
Brak anteny zewnętrznej
Cena

Minusy

Lav mic ma bardzo złe ekranowanie kabla, co powoduje problemy z sygnałem.

Zestaw jest świetny, jeśli wymienimy mikrofon i potencjalnie kabel do jednostki RX. Jednak to nie przeszkadza ponieważ zestaw kosztuje tylko około 1000zł.

Cechy Rode Link FilmMaker Kit

  • Transmisja cyfrowa 2,4 GHz serii II
  • 128-bitowy zaszyfrowany sygnał
  • Zasięg do 100m
  • Parowanie jednym dotknięciem
  • Cyfrowy wyświetlacz OLED
  • 3-stopniowa regulacja wzmocnienia
  • Wielokierunkowy mikrofon pętli indukcyjnej
  • Bateria AA lub zasilanie USB
  • Zaprojektowany i wykonany w Australii

Ocena: 9/10

Recenzja Rode Link FilmMaker Kit
4.4 (88.33%) 12 głosów


Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o