Przełomowe technologie w 2017 roku

technologie

Według wielu znawców rok 2017 powinien być bardzo obfity w nowe technologie oraz wszelkie nowości ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Ciekawe tylko ile z nich tak naprawdę na stale zapisze się w naszej pamięci, a ile uznamy za kompletną porażkę i będziemy chcieli jak najszybciej o tym zapomnieć. Wszelkie nowości które w najbliższych miesiącach ujrzą światło dzienne mają dać efekty w ciągu najbliższych 10 lat.

W ciągu maksymalnie 8 najbliższych lat rynek mają opanować telefony wszczepione w ludzkie ciało – potwierdza to ponad 80% ekspertów ściśle powiązanych z praca nad eksperymentem. Nie jest to wynalazek jeszcze całkowicie dopracowany, bowiem badania trwają i jeszcze długo trwać będą. Skąd wziął się w ogóle pomysł na taki wynalazek? Wszystko przez coraz silniejsze przywiązanie człowieka do urządzeń takich jak laptop, tablet czy telefon komórkowy z którym zdecydowana większość społeczeństwa praktycznie się nie rozstaje. Dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologi taki pomysł powinien być jak najbardziej bezpieczny zarówno dla życia jak i zdrowia ludzkiego. Opatentowany wbudowany w ciało smartfon ma ułatwiać komunikację międzyludzką za pomocą fal mózgowych.
Cyfrowa tożsamość to coś co od niespełna 20 lat rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie zapowiada się na to by w najbliższym czasie miało ulec to zmianie. Jeszcze niedawno był to tylko nasz numer telefonu, adres skrzynki pocztowej czy własna strona internetowa.

Dziś do tego grona dołączyły wszelkie możliwe portale społecznościowe dostępne dla każdego użytkownika internetu. Wydaje nam się, że dziś cyfrowa tożsamość jest bardzo mocno rozwinięta, jednak to tylko pozory, gdyż zgodnie z zapowiedzą specjalistów w ciągu najbliższych kilku lat oddzielenie wirtualnego życia od tego rzeczywistego może już nie być takie proste. Wyniki ankiet mówią jednoznaczne – ponad 80% ich uczestników twierdzi, że do 2030 roku każdy człowiek na ziemi będzie miał swojego wirtualnego odpowiednika. Google Glass, to nazwa która ostatnio w mediach specjalistycznych pada dość często, jednak nie do końca każdy wie tak naprawdę z czym jest powiązana.

Otóż Google Glass to dopiero początek wszystkich jeszcze nie do końca poznanych możliwości jakie niosą za sobą soczewki korekcyjne w procesie przekształcania ich na ”inteligentne” urządzenia. Takie okulary mają między innymi pozwalać na sprawną obsługę komputera bez konieczności używania do tego celu rąk, co będzie nieprawdopodobnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, które będą miały szanse na lepsze niż do tej pory życie. Jednego możemy być pewni. Ta technologia, jeżeli zostanie odpowiednio dopracowania zrewolucjonizuje świat.

Rozpoczęto niedawno prace nad przeszczepem wątroby za pomocą organu wydrukowanego w technologii 3D. Prace są dość trudne, jednak jeżeli zakończą się sukcesem będzie to wielki postęp dla światowej transplantologii, dzięki czemu na normalne życie będzie szanse otrzyma duża grupa ludzi, którzy muszą miesiącami czekać na odpowiedniego dawcę, nie mając nawet pewności co do powodzenia przeszczepu. Proces tworzenia narządów w 3D specjaliści określają mianem ”bioprintingu”. Do tej pory amerykańskim uczonym udało się perfekcyjnie odtworzyć repliki tętnic wieńcowych czy też embrionalnego serca. Szacuje się, że taki przeszczep powinien nastąpić nie później niż za 8 lat.

Patrząc jedynie na perspektywę najbliższych tygodni i miesięcy, a nie lat śmiało można powiedzieć, że zdecydowana większość pracodawców rok 2017 poświeci na znaczne zwiększenie produktywności swoich pracowników. Właściciele i kierownicy mają do zainwestowania ogromne środki finansowe w nowoczesne sposoby zwiększania produktywności na różne sposoby. Ten rok zapowiada się jako wielki przełom w inwestycjach większych i średnich firm w tak zwaną chmurę obliczeniową, co również spowoduje zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów w branży.

Naprawdę bardzo duża grupa osób zapytana o to, czy woli pracę na komputerze stacjonarnym/ laptopie czy może na tablecie zdecydowanie i bez wahania wybiera to pierwsze, gdyż uważają że w drugim przypadku praca jest zdecydowanie cięższa, mozolna i co za tym idzie niezbyt efektywna, pomimo tego że wszelkie oprogramowanie np. biurowe na takich urządzenia uruchamia się szybko i bez większych problemów. Dlatego pojawiają się powoli na rynku tablety hybrydowe.

Pierwsze modele posiadają dwa niezależne od siebie ekrany, które mogą ze sobą współpracować bez najmniejszych problemów, dając nam wówczas wszystko co najlepsze płynące z korzystania zarówno z tabletu jak i laptopa, zacierając stopniowo jakiekolwiek granice widoczne gołym okiem do tej pory pomiędzy urządzeniami. Specjaliści prognozują wysokie zapotrzebowanie na zakup sprzętu AGD w 2017 roku, ale to nastąpi dopiero mniej więcej w drugiej połowie roku, gdy do regularnej sprzedaży wejdą najnowsze modele lodówek, zmywarek, pralek, kuchenek czy innego drobnego sprzętu. Co bardzo istotne zdecydowana większość zdecyduje się na zakup towaru lepszej jakości, cena zejdzie na drugi plan.


1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 12 maja 2017 o 13:05

    Piękne mądrości. Fantastyczny portal.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *