Mobile

Pierwszy telefon dla dziecka? Sprawdź, na jaki model warto postawić

pierwszy telefon dla dziecka

Twoje dziecko coraz częściej wspomina że chciałoby mieć swój własny telefon? Rozważasz zakup nowego urządzenia, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować? Czy kupować nowego smartfona, czy może podarować dziecku swój używany telefon, ewentualnie kupić używane urządzenie w serwisie lub przez internet?

Telefon dla dziecka do 100 złotych

Jeżeli Twoje dziecko ma kilka lat, do 3 lub 4, na pewno wykazuje już zainteresowanie telefonem – Twoim lub innych ludzi, którzy w jego towarzystwie z niego korzystają. Oczywiście dziecko w tym wieku nie jest w stanie wykorzystać wszystkich możliwość smartfona, dlatego najlepszym wyborem jest zakup zabawki telefonu. Na rynku jest ich całe mnóstwo. Kolorowe, z przyciskami i światełkami, wydające najróżniejsze dźwięki. Do zasilania takich urządzeń najczęściej stosuje się baterie paluszki lub posiadają wbudowane akumulatory, ładowane za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza.

MyPhone – telefon dla dziecka do 300 złotych

Dzieci w wieku powyżej 5 lat bez większych problemów potrafią korzystać z podstawowych funkcji telefonu, takich jak dzwonienie lub korzystanie z internetu i oglądanie filmów. Użytkownikom w tym wieku nie są potrzebne zaawansowane technologicznie urządzenia, kosztujące powyżej 1000 złotych. W zupełności wystarczy im telefon do 300 złotych, na przykład podstawowy model smartfona firmy MyPhone. Jest to marka polska, jednak urządzenia, a przynajmniej ich komponenty powstają w Chinach. Proste w obsłudze, o przyzwoitych parametrach, a do tego stosunkowo tanie – świetnie sprawdzają się w roli pierwszego telefonu dla niewymagającego użytkownika.

Smartfon do 1000 złotych dla dziecka

Dzieci w wieku szkolnym potrafią korzystać już ze wszystkich dobrodziejstw i funkcjonalności, które oferują im smartfony. Jest to zatem nie tylko prowadzenie rozmów i pisaniem sms, ale także korzystanie z najróżniejszych aplikacji, które mogą samodzielnie instalować w urządzeniu. Wybór smartfonów do 1000 złotych na rynku jest olbrzymi i szybko zmieniający się. W tej kategorii znajdziemy telefony wszystkich znanych producentów – LG, Samsung, Motorola, Xiaomi i wiele wiele innych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Duża pamięć, rozdzielczość aparatu, świeża wersja Android, a do tego obsługa sieci 5G, wbudowany moduł NFC. Pozostałe rzeczy, takie jak latarka czy GPS są już w standardzie w niemal każdym modelu smartfona.

Telefon dla dziecka – na raty czy za gotówkę?

Istnieją dwa podstawowe sposoby na zakup nowego telefonu dla dziecka. Pierwszy z nich to zakup urządzenia za gotówkę, a jeśli jej nie posiadamy, to pożyczka gotówkowa online sprawdzi się równie dobrze w tej roli. Druga metoda to wzięcie telefonu na raty. Wymaga to podpisania umowy i pozytywnego przejścia weryfikacji finansowej. Jeśli zostanie wydana pozytywna decyzja kredytowa, telefon zostanie ci wydany, a ty będziesz za niego płacić comiesięczne raty przez okres wskazany w umowie. Alternatywnie można zakupić telefon przy podpisywaniu umowy abonamentowej. Wówczas cena telefonu zostaje rozbita na raty, a jej wysokość będzie wliczana w wysokość miesięcznego abonamentu. Naszym zdaniem dla dziecka lepszym rozwiązaniem jest numer na kartę, wymagającą doładowania. Pozwala to mieć większą kontrolę nad wydatkami na rozmowy, smsy i zakupy w aplikacjach.

4.6/5 - (liczba ocen: 5)