Odyssey G7 – monitor 27 cali zakrzywiony dla graczy

gracz

Czym powinien charakteryzować się dobry monitor gamingowy? Do jednych z najważniejszych parametrów należą czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania ekranu. Nie można pominąć również kwestii rozdzielczości oraz odwzorowania kolorów. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni monitor do gier z ofert Samsung.

Monitor Odyssey G7 – propozycja dla graczy, którzy chcą postawić na najnowsze technologie

W przypadku komputerów gamingowych każdy element zestawu powinien zapewniać jak najwyższą wydajność – zarówno podzespoły komputera, jak i urządzenia peryferyjne oraz monitor. Odpowiedzią Samsunga na wymagania graczy jest model Odyssey G7, dostępny w wersji 27- i 32-calowej. Jedną z najważniejszych cech tego monitora jest bardzo wysoka płynność, która jest efektem częstotliwości odświeżania na poziomie 240 Hz oraz niezwykle krótkiego czasu reakcji matrycy wynoszącego 1 ms. Dzięki temu opóźnienia będą praktycznie niezauważalne, a każdy ruch zostanie natychmiast odwzorowany na ekranie.

Odyssey G7 korzysta z zakrzywionej matrycy typu QLED, która pracuje w rozdzielczości WQHD – 2 560 × 1 440 pikseli. Technologia zastosowana do produkcji ekranu wraz ze standardem HDR600, kontrastem 2 500:1 oraz jasnością 350 cd/m2 to połączenie, które zapewnia wyraziste kolory, głęboką czerń i wyjątkowo jasną biel. Warto zwrócić uwagę na obecność rozwiązań Nvidia G-Sync oraz AMD FreeSync Premium Pro, dzięki którym monitor może eliminować zakłócenia obrazu bez względu na zastosowaną kartę graficzną. Ich działanie pozwala na zsynchronizowanie procesora graficznego z częstotliwością odświeżania ekranu, co sprawia, że problemy takie jak rwanie obrazu, zacinanie i opóźnienia występują znacznie rzadziej. Dokładną specyfikację oferowaną przez monitor 27 cali zakrzywiony od firmy Samsung znajdziesz na stronie producenta.

Jak wybrać monitor 27 cali? Zakrzywiony ekran ma wiele zalet

Zakrzywione ekrany cieszą się sporą popularnością zarówno wśród graczy, jak i osób wykorzystujących komputer głównie do pracy czy multimediów. Ze względu na kształt matrycy, który jest dopasowany do budowy ludzkiego oka, wzrok jest znacznie mniej obciążony nawet przy korzystaniu z monitora przez długi czas. Takie rozwiązanie pozwala także lepiej wczuć się w akcję lub skupić się na pracy przez zajęcie całego pola widzenia.

Jaki rozmiar matrycy sprawdzi się do gier, filmów oraz pracy? Wybór przekątnej powinien zależeć przede wszystkim od odległości użytkownika od ekranu – jedną z najbardziej uniwersalnych opcji jest monitor 27 cali. Zakrzywiony ekran w połączeniu z odpowiednim ustawieniem pozwoli wygodnie pracować na monitorze bez zwiększonego ryzyka dla wzroku. Podczas korzystania z zakrzywionego wyświetlacza całe światło z ekranu jest skierowane prosto na użytkownika, dzięki czemu obraz jest odbierany z mniejszymi zakłóceniami.

Samsung LC27RG50 – monitor 27 cali zakrzywiony do gier

To kolejna propozycja Samsunga przeznaczona dla graczy – monitor wyróżnia się odświeżaniem obrazu z częstotliwością 240 Hz oraz obecnością technologii G-Sync. Ekran wyświetla obraz w częstotliwości Full HD, a zastosowane technologie zapewniają realistyczne odwzorowanie kolorów, pełną płynność w nowych tytułach oraz komfortową rozgrywkę niezależnie od rodzaju gry.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

4/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.