Nintendo Switch – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Nintendo Switch

Nintendo Switch to jedna z najpopularniejszych konsoli do gier na dzisiejszym rynku.

Pozwala ona na grę w sposób stacjonarny na naszym telewizorze samemu lub z przyjaciółmi poprzez sieć. Istnieje też możliwość przełączenia na tryb przenośny i granie poza domem. Poniżej 10 ciekawostek o tej konsoli:

1. Konsola swój debiut miała w 2017 roku w Lutym. Wtedy to wraz z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild została ona udostępniona wybranym mediom. Do graczy trafiła ona w marcu tego samego roku.

2. Konsola odniosła wielki sukces, w Japonii gdzie powstała przed premierą wykupiono 80 procent egzemplarzy, które miało trafić pierwszego dnia premiery do sklepów. W Stanach zjednoczonych, 3 dni po premierze wykupione zostały wszystkie sztuki.

3. W całym 2017 roku sprzedano aż 14,86 miliona sztuk konsoli Nintendo Switch na całym świecie. Tym samym w niecały rok, poprawiła ona wynik sprzedażowy swojego poprzednika.

4. Konsola posiada wbudowaną baterię o pojemności 4300 mAh. Pozwala to na wiele godzin gier w trybie przenośnym.

5. Kontrolery Joy – Con mogą pracować oddzielnie i posiadają ten sam zestaw przycisków. Dzięki temu mogą je obsługiwać osoby prawo i lewo ręczne.

6. Ładowanie konsoli jest proste i w trybie przenośnym odbywa się poprzez podłączenie kabla USB w wersji C.

7. Konsola posiada wbudowana pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB. Istnieje również możliwość rozbudowania pamięci poprzez instalację zewnętrznej karty pamięci, która może pomieścić znacznie więcej gier.

8. Mózgiem i najważniejszym elementem konsoli jest procesor główny i graficzny. Oparte one są na technologii Nvidia i łączy ona w sobie 4 rdzenie Cortex A-57 oraz 4 rdzenie Cortex A-53.

9. Rozdzielczość w trybie stacjonarnym i przenośnym nie są identyczne. Kiedy gramy na telewizorze możemy liczyć na rozdzielczość 1080 p, w trybie przenośnym zaś na 780.

10. Konsola posiada kilka portów celu podłączenia do telewizora oraz ładowania. Są to głownie porty HDMI oraz USB 2.0 oraz w wersji C.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.