10 Fascynujących Ciekawostek o Filmie Nietykalni

Nietykalni

Nietykalni do cudowny film opowiadający losy dwóch zupełnie różnych osób. Film ten dostał wiele nominacji do nagród, ponieważ uważany jest jeden z tych filmów, który każdy z nas powinien zobaczyć.

Nietykalni to komediodramat, który został stworzony we Francji w 2011 roku, przez Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. W rolę głównych bohaterów wcielili się doświadczeni aktorzy, czyli François Cluzet i Omar Sy, który doskonale odegrali powierzone im zadanie.

Cała produkcja budzi w widzach wiele pozytywnych emocji oraz pokazuje życie osób, które znajdują się w zupełnie innym momencie w życiu oraz w innych warunkach. Nietykalni powiązani są z wieloma ciekawostkami, które zostaną przedstawione poniżej.

1. Nietykalni uważani się za jeden z najbardziej dochodowych filmów z Francji, które przyniósł producentom duże zasoby finansowe. Film ten został obejrzany wielokrotnie przez miliony widzów na całym świecie.

2. Eric Toledo – reżyser wyznał na jednym z wywiadów, iż po udostępnieniu filmu otrzymał tysiące podziękowań oraz wiadomości od osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach. Mężczyzna wspomina, że był to dla niego bardzo ważny moment w życiu.

3. Mało kto zdaje sobie sprawę, że większość scen z udziałem Maserati przeprowadzonych było przez zawodowych kierowców, którzy doskonale radzą sobie za kółkiem. Bywały też sceny, gdzie Omar Sy znajdował się za kierownicą Maserati i sam się nią poruszał po drogach.

4. Nerwowe oraz niespokojne ruchy i szybkie kroki Drissa w jednej ze scen, kiedy pierwszy raz widzi Philippe’a były całkowicie zamierzone, ponieważ ukazać występujący kontrast między mężczyznami.

5. Producent umieścił w filmie dzieła samego Salvadora Dali, które miały wskazywać na wyjątkowość tej produkcji. Możemy zobaczyć tutaj Trwałość pamięci oraz Ma femme nue regardant son propre corps devenir trois vertebres d’une colonne, ciel et architrecture.

6. Ciekawym aspektem jest też, że około 5 % zysków otrzymanych z nagrania tak świetnego filmy zostało przekazanych do jednej z fundacji- Stowarzyszenie Szymona z Cyreny, które pomaga osobom potrzebującym.

7. Na ekranizację tego filmu wyprzedano około 9 milionów biletów, co jednoznacznie wskazuje na duże zainteresowanie ze strony oglądających. Sytuacja ta spowodowała, że Nietykalni znaleźli się na liście wyżej niż Skyfall czy Epoka Lodowcowa 4.

8. Poemat, który w jednej ze scen zostaje stworzony przez Philippa jest pomieszaniem kilku utworów. Mowa tutaj o Poemes a Lou, Kwiatach zła oraz Une Saison en enfer.

9. Spostrzegawczy widzowie mogą zauważyć, iż podczas jeden z rozmów głównych bohaterów u jednego widać za oknami dzień, zaś u drugiego noc. Należy dodać tutaj, iż mężczyźni znajdują się w tym samym mieście.

10. Ostatnią ciekawostką jest ta, że w 2013 roku został nominowany do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *