Niechciane telefony? Sprawdź, jak się przed nimi chronić!

kobieta z telefonem

Obecnie wiele osób posiadających nowoczesne telefony komórkowe, a nawet stacjonarne aparaty zmaga się z problemem niechcianych połączeń. To najczęściej nachalne telefony od telemarketerów namawiających potencjalnych klientów na zakup towaru lub usługi. Chcesz zablokować wszelkie połączenia przychodzące tego typu? Sprawdź, jak to zrobić oraz jak sprawdzić pochodzenie numeru połączenia przychodzącego.

W dzisiejszych czasach wyszukiwanie informacji o osobach wykonujących połączenia przychodzące jest naprawdę proste. Możesz to zrobić na stronie: https://infonumer.pl/firmy – Nowa usługa sprawdzonej marki. Sprawdzaj firmy, godziny otwarć i opinie na ich temat. Wystarczy, że wpiszesz konkretny numer telefonu do wyszukiwarki, a wyniki wyszukiwania ukażą się Twoim oczom w ciągu kilku sekund. Jeśli numer telefonu to telemarketer, prawdopodobnie znajdziesz taką informację w serwisie.

Czy niechciane telefony da się zablokować? Podpowiadamy!

Blokowanie numerów telefonu jest możliwe nawet z poziomu smartfona. Wymaga to jednak znajomości kontaktu przychodzącego. Jeśli już otrzymujesz wiele niechcianych połączeń, np. od telemarketerów, możesz podczas rozmowy poprosić o wykreślenie Twojego numeru telefonu z bazy danych. Dzięki temu ponowne połączenia nie powinny być już problemem. Blokowanie numerów ręcznie oraz stosowanie próśb o usunięcie własnego numeru z bazy danych to jedyne skuteczne metody walki z nachalnymi telemarketerami. Jeśli tylko odrzucasz połączenia przychodzące, te prawdopodobnie będą powtarzać się coraz częściej.

Jak sprawdzić, kto do dzwonił? To proste!

Wyszukiwanie informacji o numerach telefonów przychodzących w dzisiejszych czasach jest naprawdę proste. Wiele portali internetowych prowadzi statystyki uzupełniane przez użytkowników na podstawie ich własnych doświadczeń. Dzięki temu po wpisaniu numeru telefonu w wyszukiwarkę, otrzymasz informację na temat tego, kto do Ciebie dzwonił. To przydatne, szczególnie jeśli czekasz na ważny telefon od kontrahenta i masz wiele nieodebranych połączeń w swoim telefonie.

Potrzebujesz strony internetowej? Weź pod uwagę te firmy.

Co ciekawe, serwis do analizy pochodzenia numerów telefonów posiada też inną, ciekawą funkcję. Przy jego użyciu możesz wyszukać kontakt i adresy do popularnych firm działających w Polsce – praktycznie w każdej branży. Dotyczy to zarówno sklepów, serwisów, jak
i usługodawców. Zasada działania jest naprawdę prosta, a za korzystanie z wyszukiwarki jest w 100% darmowe dla każdego użytkowika.

Przeczytaj również: Jakie zalety przemawiają za korzystaniem z serwisu Infonumer.pl?

Czy odbieranie nieznanych połączeń jest niebezpieczne?

Odbieranie połączeń telefonicznych od nieznanych numerów jest niebezpieczne tylko wtedy, kiedy przez nieuwagę podasz swoje dane osobowe, np. numer dowodu osobistego podczas rozmowy. Oszuści często próbują wyłudzić dane osobowe podszywając się pod instytucje państwowe lub inne organy publicznego działania. Wystarczy, że zachowasz należytą uwagę, a na pewno będziesz w 100% bezpieczny.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.