Nasza planeta – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

nasza planeta

Nasza planeta to idealny serial dla osób, które zafascynowane są przyrodą, darami natury oraz królestwem zwierząt.

W serialu pokazane są niesamowite ujęcia różnorodnych zakątków świata, jak też codziennego życia wielu gatunków zwierząt.

Ten serial dokumentalno- przyrodniczy jest produkcją amerykańską oraz brytyjską. Wiele odcinków składania widzów do refleksji nad środowiskiem, które otacza każdego z nas- nad jego pięknem.

Serial cieszy się ogromną popularnością oraz uznaniem wśród największych krytyków. Nasza planeta powiązana jest z wieloma ciekawostkami, które zostaną przedstawione poniżej.

1. Serial ten otrzymał dziesięć nominacji do nagród, ale przede wszystkim zdobył dwie nagrody Emmy.

2. Wiele osób uważa, iż produkcja ta jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla ludzi, ponieważ z powodu ich różnorodnych działań oraz decyzji jakie podejmują każdego dnia cierpi wiele gatunków zwierząt, ale również sama natura. Mowa jest tutaj również o zmianie klimatu oraz to jakie może mieć do konsekwencje dla całego świata.

3. Cały serial podzielony jest na osiem odcinków, gdzie każdy z nich ma ukazywać inne środowisko naturalne. Przykładowo występują tutaj lasy, dżungle czy pustynie.

4. To stacja Netflix zdecydowała się na wydanie tego typu dokumentu, który ma ukazywać realia nas czekające. Co ciekawe, Ci producenci zdecydowali się na zatrudnienie pracowników stacji BBC, którzy do tej pory tworzyli tego typu dokumenty przyrodnicze.

5. Cała produkcja serialu trwała bardzo długi okres oraz wykonano zdjęcia przez około 3.5 tysiąca dni. Uchwycenie różnorodnych scen, momentów, które zapierają nam wdech w piersiach zawierało wiele czasu. Natomiast efekty tej ekipy możemy dostrzec na naszych ekranach- są po prostu fascynujące.

6. Wiele osób twierdzi, że podczas odbywania seansu właśnie z udziałem tego serialu zastanawiają się, jak wcześniej mogli nie słyszeć o ukazanych w nim miejscach, zwierzętach. Widzowie uważają, że Nasza planeta skłania ich do głębokiej refleksji nad sensem istnienia.

7. W oryginalnej wersji produkcji lektorem jest sam Davida Attenborough, który podbija serca wielu fanów jego głosu. W polskiej wersji natomiast głos udostępnia nam Krystyna Czubówna.

8. Przesłaniem, jakie niesie za sobą ta produkcja jest rozpoczęcie podejmowania pewnych działań, które mogą uchronić naszą planetę, zwierzęta, ale również nas samych.

9. Ten inspirujący serial składa się z jednego sezonu, jednak fani uważają, że powinno ich być więcej, ze względu na ogrom pracy jaki został wykonany przez twórców serialu.

10. Cała produkcja trwała aż cztery lata. W tym czasie sprowadzono 600 członków całej ekipy, która pracowała nad utworzeniem serialu oraz zdjęcia zostały wykonywane w ponad 50 krajach na całym świecie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *