Tech

Kurs SEO dla początkujących – jakie kroki podjąć, aby rozpocząć karierę specjalisty SEO?

Dostęp do internetu umożliwił stworzenie specjalizacji, które bardzo dobrze prosperują i pozwalają na uzyskanie niezależności finansowej. Jedną z nich jest SEO, czyli optymalizowanie wyszukiwarek internetowych. Pracodawcy namiętnie poszukują osób zajmujących się tym, ponieważ prawie każdy przedsiębiorca w tych czasach posiada swoją stronę internetową i chcę, aby była na pierwszych stronach. Warto zatem udać się na kurs SEO, który otworzy nam wrota do kariery. Jak zacząć swoją przygodę? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

SEO – co to jest?

SEO (search engine optimization) stanowi optymalizację (on-page i off-page), strony internetowej w celu zwiększenia widoczności, a także ruchu wyników wyszukiwania. Przeważnie proceder ten odbywa się na podstawie algorytmów Google. To tam bowiem najwięcej ludzi szuka odpowiedzi na swoje pytania. Google przetwarza ponad 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie, co czyni go najpopularniejszą wyszukiwarką na całym świecie.

Bycie specjalistą SEO otwiera wiele możliwości. Owszem, można pracować wówczas w agencjach marketingowych czy IT, niemniej równie popularnym rozwiązaniem jest freelance, czyli realizowanie zadań na zlecenie. Jak zatem widzisz, opcji jest mnóstwo i każdy ma okazję, aby dopasować metodę pracy do swoich celów, marzeń, pragnień oraz preferencji.

Kurs SEO – sprawdź, czy masz do tego predyspozycje

Czy istnieją jakieś konkretne wymagania odnośnie tego zawodu? Oczywiście, że tak. Każda specjalizacja cechuje się pewnymi predyspozycjami, jakie powinien mieć kandydat. Po pierwsze, osoba zajmująca się SEO powinna mieć szeroko rozwinięte umiejętności analityczne. Wynika to ze specyfiki tej pracy. Algorytmy Google ciągle się zmieniają i niekiedy trzeba je przewidzieć, aby strona internetowa była obecna na pierwszej karcie. Nader istotna jest również otwartość umysłu, która odgrywa tutaj kluczową rolę – świat IT nieustannie się zmienia i konieczne jest, aby się do tego dopasować.

Jeżeli jesteśmy przeciwnikami technologii, to ta specjalizacja nie jest dla nas. Cała praktyka SEO opiera się właśnie na tym, dlatego, jeżeli nie pasjonujemy się postępem w tym zakresie, praca ta może nam nie odpowiadać oraz powodować wypalenie zawodowe i brak satysfakcji. Osoba zajmująca się optymalizacją winna mieć też uniwersalne, a zarazem świadome poczucie estetyki. To, w jaką szatę graficzną odziejemy stronę, warunkuje bowiem ilość odbiorców. Istotne jest także rozłożenie w niej treści, gdyż wpływa to na jej przejrzystość oraz interaktywność, która to angażuje klientów.

Specjalista SEO – ile zarabia?

Spełnienie zawodowe nie tylko daje nam poczucie spełnienia oraz szczęścia, ale i niezależność finansową, która w obecnych czasach jest kwestią priorytetową. Czy można liczyć na to, będąc specjalistą SEO? Uważamy, że dzięki sumiennej pracy oraz przede wszystkim wykonywaniu swoich obowiązków z pasją i zaangażowaniem, można zbudować pokaźne zaplecze finansowe. Co na to jednak statystyki? Według ogólnodostępnych danych miesięczne wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku wynosi 6 290 PLN brutto. Niemniej jednak warto pamiętać, że jest to mediana wszystkich zarobków i wszystko zależy od tego, ile lat doświadczenia mamy w zawodzie, w jakiej firmie pracujemy oraz czy posiadamy własną działalność gospodarczą, czy też jesteśmy zatrudnieni na etacie.

Kurs SEO od podstaw – stań się profesjonalistą w swoim zawodzie!

Specjalizacja SEO, mimo że aktualnie trenduje, to jest bardzo wymagająca. Od czego zatem zacząć? Oczywiście od nauki! Od razu Rzymu nie zbudowano – każdy kiedyś zaczynał swoją edukację i praktykę w tym zawodzie, a ciężka i systematyczna praca umożliwiła tym osobom stanie się mistrzem w swoim fachu. Wiele z nich nie tylko studiowało, ale przede wszystkim uczęszczało na chociaż jedno szkolenie SEO, na którym od podstaw nabywali wiedzę o tym, jak odnaleźć się w świecie optymalizacji. Kurs SEO z certyfikatem jest bardzo wartościowy i pracodawca na pewno zauważy tę informację na CV. Niestety, aktualny rynek pracy ma bardzo dużo kandydatów na to stanowisko, przez co rzadko kiedy osoby bez zarówno tego praktycznego, jak i teoretycznego doświadczenia, są zatrudniane.

Kurs SEO – ile kosztuje?

Kurs SEO może otworzyć nam drzwi do kariery zawodowej, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że jest to kosztowna sprawa. Osoby, które organizują takie szkolenia, dzielą się bowiem swoim doświadczeniem oraz wiedzą, którą zdobywali przez lata. Ich cena może więc niektórych zaskoczyć, jednakże warto pamiętać, że jest to inwestycja w naszą przyszłość, która dzięki nim może być owocna. Cena kursów waha się między 5000 a 6000 złotych. Osoby, które pragną się rozwijać, nie patrzą zazwyczaj na ich koszt. Powodem jest fakt, iż zdają sobie sprawę z tego, że te wydane pieniądze mogą powrócić ze zdwojoną, a nawet potrojoną siłą. Może inwestując w swoje umiejętności, to Ty kiedyś będziesz prowadzić takie zajęcia? Przemyśl swoją ścieżkę zawodową i stwórz obiecującą wizję swojego życia już dziś.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)