Serial Kompania Braci – Interesujące Ciekawostki oraz Ważne Informacje

serial kompania braci
HBO

Kompania braci to niesamowity serial, który ukazuje losy Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty, który należał do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii w Stanach Zjednoczonych. Wszelkie działania tej kompanii miały miejsce podczas drugiej Wojny Światowej.

Cały serial złożony jest z dziesięciu części, które zostały stworzone przez znane osoby, czyli Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Serial ten cieszy się dużą popularnością wśród widzów, którzy uwielbiają historię oraz pasjonują się nią. W tym miejscu warto wspomnieć o kilku ciekawostkach, które przybliżą nam Kompanie Braci.

1. Warto wiedzieć, iż główni producenci oraz reżyserzy tego serialu uważnie sprawdzili każdy wers scenariusza by ten był autentyczny z prawdziwym życiem żołnierzy.

2. Podczas castingu do Kompanii Braci producenci wybierając aktorów skupiali się w znaczącej części na ich wyglądzie fizycznym, który miał pasować idealnie do sylwetek bohaterów.

3. Podczas całej produkcji wykorzystane zostały różnorodne rekwizyty, które miały na celu sprawienie by serial odbierany był w sposób autentyczny oraz realny. Przykładowo można tutaj wspomnieć o wykorzystaniu 700 prawdziwych sztuk broni palnej oraz 400 gumowych rekwizytów, które wykonane były w perfekcyjny sposób.

4. Podczas produkcji bywały takie dni, kiedy nagrywanie konkretnych scen sprawiało producentom wiele trudności, z powodu pogody oraz ogólnej atmosfery na planie. W tym okresie wykorzystywano aż 14 000 sztuk amunicji, by sceny zostały nakręcone w jak najlepszy sposób.

5. Ciekawy aspektem jest ten, że wszyscy aktorzy zmuszeni byli do odbycia obozu, który pomógł im wcielić się następnie w swoje role. Mężczyźni zmuszeni byli do noszenia ciężkich mundurów oraz brali udział w ćwiczeniach na polu walki. Cały ten zabieg umożliwił im przeniesienie się do czasów, kiedy istniała Kompania E.

6. Wioska znajdująca się w Hatfiield była wielokrotnie zmieniana oraz przebudowywana. Producenci pragnęli ukazać, w jak najlepszy sposób europejskie lokalizacje, które zostały ukazane w serialu.

7. Należy dodać, iż w szóstym odcinku las, który był wtedy centrum scenerii został stworzony na lotnisku. Wiele z drzew zostało tam umieszczonych, ale wiele też zostało utworzonych komputerowo przez najlepszych specjalistów z tego zakresu. Pokrywanie tego terenu śniegiem odbywało się ręcznie, a udział w tym wzięło mnóstwo osób, które wykonywały swoją pracę tygodniami.

8. Ciekawym faktem jest to, że w tym serialu zużyto dużo większą liczbę sztucznych ogni, niż w produkcji dotyczącej „Szeregowca Ryana”.

9. Tony Blair, premier Wielkiej Brytanii poprosił jednego z producentów by wszelkie sceny oraz zdjęcie tworzone były na obszarze Anglii.

10. Ostatnią ciekawostką, o której wspomnę jest ta dotycząca wszystkich 10 odcinków. Każdy widz powinien zdawać sobie sprawę, iż podczas ich trwania wprowadzono około 500 mówionych ról u aktorów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *