Kiedyś jojo, a teraz fidget spinnery

Kiedyś jojo, a teraz fidget spinnery

Nie do końca rozumiem dzisiejszej mody. Kiedyś mieliśmy jojo, którym się bawiliśmy, wszystkie były do siebie podobne, można było na nich robić różne triki w zależności od umiejętności.


Teraz przeszedł czas na kolorowe, wzorzyste pokrętła. Już nie liczy się umiejętność, tylko “skiny”, tak jak w Counter Strike Global Offensive. Fidget spinner sam się kręci. W zależności od jakości kręci się od kilku sekund do nawet 5 minut.

Zabawki te powstały z myślą dla dzieci z autyzmem/ADHD. Moda jednak rozniosła się po całym globie. Los tych zabawek będzie zapewne taki jak Pokemon Go. Ludzie nacieszą się, a po miesiącu, dwóch czar pryśnie i będziemy szukać dalej kolejnych rozrywek.

Czy to jest jednak złe? Wydaje mi się, że nie. Każdy wiek ma swoje prawa. Czasy się zmieniają. Kiedyś bawiliśmy się w Snake na telefonie, a teraz dostępny jest sklep Android z dziesiątkami tysiącami gier.


Na Allegro możemy zobaczyć aukcje w których sprzedawane są tysiące sztuk fidget spinnerów. Można tylko pogratulować sprzedawcom którzy byli wystarczająco szybcy by kupić spinnery hurtowo z chin.

Pamiętam mgliście jak kiedyś zachwycałem się różnymi pierdołami. Zbierałem karteczki z króla lwa, sadziłem grządki w ogródku które podeptał kolega z podwórka obok. Zbierałem z chipsów papierowe żetony z nazwami państw, powierzchnią kraju i liczbą ludności i graliśmy z kolegami w wojnę.

Kiedyś jojo, a teraz fidget spinnery
4.7 (94.55%) 11 głosów
Najważniejsze wynalazki w dziejach ludzkości Pierwszym, bardzo ważnym wynalazkiem człowieka mającym niebanalne znaczenie nawet w dzisiejszym współczesnym życiu było ogień. Potem poszło już ła...
Gry planszowe zamiast gier komputerowych Z roku na rok coraz więcej gier planszowych schodzi z półek sklepowych. Ludzie poczuli tęsknotę za czymś realnym. Czymś co mogą dotknąć, poczuć, a naw...
Fidget spinnery Fidget spinnery do najnowszego hype wśród dzieciaków. Nauczyciele i rodzice są stanie zmieszani, czy zezwalać, czy zabraniać używania fidget spinn...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz