Ciekawostki o filmie Kevin sam w Nowym Jorku

Kevin sam w Nowym Jorku
20TH CENTURY FOX / kadr z filmu

Kevin sam w Nowym Jorku to druga część przygód małego chłopca o imieniu Kevin, który musi sam spędzać święta bożego narodzenia. Po spektakularnym sukcesie pierwszej części kiedy to chłopiec zostaje sam w domu, przyszła pora na Nowy Jork, gdzie przez przypadek dostaje się przez pomyłkę podczas przesiadki na lotnisku i rozdziela się z rodziną. Poniżej 10 ciekawostek i zaskakujących informacji o tym filmie :

1. W filmie postać epizodyczną odgrywa dzisiejszy prezydent stanów zjednoczonych – Donald Trump. Podczas tej sceny wskazuje on drogę w lewo do lobby, Kevin idzie w prawo i trafia do lobby co stało się jednym z błędów logicznych w filmie.

2. W scenie kiedy Kevin leci do Nowego Jorku widać że startuje innym samolotem niż tym w którym są kręcone sceny wewnątrz.

3. W scenie kiedy Kevin idzie wzdłuż balustrady na strychu sali koncertowej widać w tle człowieka z ekipy filmowej.

4. W scenie kiedy lokaj pyta się Kevina ile gałek lodów sobie życzy, w pucharku są już trzy gałki. W kolejnej odsłonie tej sceny w pucharku widnieje tylko jedna gałka.

5. Kiedy rabusie kradną puszkę z datkami charytatywnymi ze sklepu, Kevin robi im dwa zdjęcia jako dowód zbrodni. Z aparatu wychodzi jednak tylko jedno zdjęcie.

6. Kevin przed odlotem do Nowego Jorku nagrał kawałek śpiewu wujka spod prysznica. W Nowym Jorku kiedy puszcza go rabusiom słychać dłuższy fragment, który trwa od początku.

7. W scenie kiedy Kevin buduje pułapkę na rabusiów z paciorków, widać że ręka, która ją buduje należy do znacznie starszej osoby.

8. W scenie kiedy Kevin stara się wystraszyć rabusiów rzuca on na jednego z nich 4 cegły. Po chwili w kolejnej scenie widać na chodniku tylko 3 sztuki.

9. W jednej ze scen Kevin podpala linę po której rabusie chcą przedostać się między budynkami. Widać na innych ujęciach, że nie jest ona przymocowana do budynku.

10. Za rolę Kevina dwunastoletni chłopiec dostał najwyższą pensję w historii dla tak małego aktora – 8 milionów dolarów.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.