Jakie moduły przydają się w sklepie opartym na platformie PrestaShop?

PrestaShop

PrestaShop to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorców prowadzących swoją działalność sprzedażową w sieci. Otwarty kod umożliwia rozszerzanie funkcjonalności sklepu o kolejne moduły, dzięki czemu może on lepiej spełniać wymagania, jakie stawia przed nim sprzedający oraz w większym stopniu zaspokajać potrzeby kupujących.

Moduł Google Merchant – jakie możliwości daje sprzedającemu?

Ten moduł odpowiada za możliwość konfiguracji produktów oraz ich eksportu ze sklepu. Google shopping prestashop zawiera szereg funkcjonalności, takich jak:

  • mapowanie kategorii – umożliwia nadanie kategorii ze sklepu tej właściwej w Google;
  • eksport producentów – daje możliwość wysłania do merchant produktów wyłącznie wybranego producenta;
  • eksport atrybutów produktu – możliwy jest eksport wybranych produktów jako osobnego;
  • wymuszenie stanu magazynowego – pozwala na przypisanie liczby produktów.

Moduł DotPay

Ten moduł umożliwia integrację systemu płatności w sklepie z DotPay. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci mają możliwość płacenia dowolnymi kartami płatniczymi (takimi jak Visa, MasterCard, EuroCard, JCB, Diners Club, American Express, Maestro i Visa Electron). Mogą również wykonać szybki przelew online. System obsługuje wpłaty dokonane dowolnym przelewem bankowym. Pozwala również skorzystać z rozwiązań płatniczych takich jak Moje Rachunki, Zapłać w Żabce, Kantor Polski i wielu innych. Obsługa nie tylko polskich, ale również zagranicznych transakcji pozwala rozszerzyć grono klientów o osoby z innych krajów, bez zastanawiania się nad wdrożeniem oddzielnego systemu do obsługi kart wydanych przez podmioty zagraniczne. DotPay obsługuje również transakcje wykonywane w walutach obcych. Dla wygody zakupów, udostępnia klientom interfejs dopasowany do ich rodzimego języka. Oprócz tego, moduł DotPay pozwala na szybki monitoring przepływu należności z zakupów oraz ułatwia pracę księgowości poprzez generowanie raportów płatności w kilku formatach do wyboru (HTML, CVS, TXT i PDF).

Moduł Faktura lub Paragon

Ten moduł ułatwiający zakupy za pośrednictwem sklepu opartego na PrestaShop umożliwia szybkie wystawienie faktury czy paragonu i przesłanie potwierdzenia na adres e-mailowy klienta. Interesującym rozwiązaniem jest w tym przypadku opcja faktury na osobę, umożliwiająca wystawienie faktury także osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Wiele możliwości konfiguracji w zakresie tego modułu dostarcza sprzedającemu profesjonalnego i łatwego w obsłudze narzędzia. Sprawdź również https://x13.pl/moduly-prestashop/faktura-lub-paragon-z-informacja-w-mailu.html


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *