Tech

Jaki laptop kupić dla dziewczyny?

praca na laptopie

Wydawać by się mogło, że laptop to asortyment unisex, który dobrze równie dobrze może służyć każdej z płci.

Nic bardziej mylnego, bowiem jak z większością produktów, kobiety mają swoje preferencje i wybierają zupełnie inne marki, patrząc na inne parametry sprzętu.

Wybór zawsze jest trudny i rozłożony na wiele czynników. Jeśli planujesz zakup komputera dla swojej dziewczyny, narzeczonej lub żony, dowiedz się, czym warto kierować się przy zakupie sprzętu, aby służył sprawnie przez długi czas.

Oto najważniejszy aspekty zakupu laptopa.

Główne czynniki zakupu laptopa dla kobiety

Jak to bywa w przypadku pań, jednym z głównych czynników wpływających na zakup jest wygląd komputera.

Linia powinna być smukła i atrakcyjna stylistycznie. Ważne jest też wykonanie, więc warto unikać materiałów nieodpornych na uszkodzenia, takich jak plastik. Całość powinna wygląd estetycznie i solidnie.

Na tym jednak nie koniec, jeśli zastanawiasz się jaki laptop kupić dla dziewczyny, postaw na egzemplarz lekki i kompaktowy. Okazuje się, że kobiety częściej przenoszą się z miejsca na miejsce z laptopem niż mężczyźni.

Przy zakupie warto sprawdzić także wagę. Z tego względu w wyborze laptopa dla kobiet kluczowa jest także wytrzymała bateria, której czas pracy wyniesie około 6 godzin.

Różny jest także sposób transportu mobilnego komputera przez obie płcie, ponieważ kobiety częściej decydują się użycie torebki i torby.

Mężczyźni znacznie częściej wybierają w tym względzie plecaki. Często kobiety wybierają mniejsze wersje laptopów, które są bardziej poręczne i uniwersalne w użytkowaniu.

Jakie marki wybierają kobiety?

Jeśli chodzi o laptopy dla pań, najpopularniejsze są Apple i Lenovo. To właśnie te marki wiodą prym wśród laptopów.

Jeśli zastanawiasz się jaki laptop kupić dla dziewczyny, ultrabook Intel to doskonały wybór.

Jego zaletą jest przede wszystkim niewielki rozmiar, przez co zmieści się nawet w średniej torebce.

Jest znakomity jeśli kobieta chce się przemieszczać ze sprzętem, czyli na przykład prowadzi biznes i ma wiele spotkań na mieście. W tej kategorii dobrze sprzedają się również Asus, HP, Acery i Delle.

Wszystko zależy od preferencji i stylu użytkowania. Jedni potrzebują laptopa do surfowania po internecie, inni do skomplikowanych obliczeń związanych z pracą. Na przykład w firmie oferującej indywidualne oprogramowanie, dostosowane do specyfiki i potrzeb klienta.

Nie bez znaczenia pozostaje także cena produktu. Miłych zakupów!

4.8/5 - (liczba ocen: 5)