Jak zoptymalizować Windows 10 dla najlepszych osiągów w grach

windows-10

System Windows 10 zalicza się do najczęściej stosowanych systemów operacyjnych w komputerach czy laptopach. Wprawdzie zalicza się on do dość szybko działających systemów, jednakże bardzo często użytkownicy poszukują rozwiązań na jego przyspieszenie.

Szczególnie gracze często narzekają na działanie systemu Windows 10, gdyż często uniemożliwia ich prawidłową rozgrywkę. Jednak bardzo często błędy działania systemu wynikają na przykład ze złych ustawień. Dlatego użytkownicy bez problemu mogą znacząco przyspieszyć jego działanie samodzielnie, a dodatkowo nie zajmuje to wiele czasu.

Zbędne programy i ich działanie

Wielu użytkowników zapomina o tym, że podczas korzystania z komputera w tle mogą działać inne programy, które jednak mogą dość znacznie obciążać system. Dlatego warto sprawdzić, które z nich są uruchamiane na starcie jak również to, które działają w tle. Dobrym pomysłem jest jednoczesne sprawdzenie, które z nich najbardziej obciążają proces, co znacząc wpływa na działanie całego systemu. W przypadku niektórych wystarcza zakończyć ich działanie, jednak jeśli są całkowicie zbędne lepiej rozważyć ich usunięcie.

Mniej grafiki, lepsza wydajność

System Windows 10 cieszy oczy niezwykle interesującymi efektami wizualnymi. Jednak ich działanie znacząco obciąża system, dlatego jeśli ktoś chce sporej poprawy szybkości jego działania, powinien rozważyć ich wyłączenie. wprawdzie należy się liczyć z tym, że wygląd systemu będzie nieco brzydszy, jednak znacznie lepsza wydajność często jest warta takiego poświęcenia. Tak samo można zrezygnować z opcji, która wyświetla grafikę przy starcie systemu, co nie tylko go odciąża ale również przyspiesza uruchomienie sprzętu.

Pamięć wirtualna niezwykle przydatna

Pamięć wirtualna jest elementem, o którym często się zapomina jednakże jest bardzo ważna dla szybkości działania systemu. Z niej właśnie korzysta on w sytuacji, gdy wyczerpie dostępną w sprzęcie pamięć RAM. Warto sprawdzić jej wartość, zazwyczaj konieczna jest zmiana ustawień na niestandardowe i ręczne wpisanie danych. Optymalnie jest przydzielenie pamięci wirtualnej wartości równej 1,5 razy wielkości zainstalowanej pamięci RAM. Pozwala to na zapewnienie płynnej pracy nie tylko systemu, ale również całego sprzętu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *