Biznes

Jak zarabiać na TikToku? Porady dla firm

tiktok

TikTok jest wciąż stosunkowo nową aplikacją social media, a użytkownicy wciąż odkrywają najlepsze sposoby na odniesienie sukcesu na tej platformie.

Ale to nie jest tylko dla nastolatków, aby pokazać swoje ruchy taneczne – TikTok może pomóc Ci promować swój mały biznes, a nawet zarobić dodatkowe dochody.

Dołącz do Funduszu Twórców

Jest to możliwość zarabiania pieniędzy w aplikacji dla twórców bezpośrednio z ich treści. Jeśli spełniają podane kryteria, każdy twórca z platformy może ubiegać się o fundusz twórców TikTok.

Partnerstwo z markami

Marki zawsze szukają influencerów w mediach społecznościowych, którzy mogą pomóc im zwiększyć zasięg i wprowadzić na rynek swoje produkty lub usługi. Jeśli masz znaczną liczbę w swojej publiczności, możesz nawiązać współpracę z marką. Zapłacą ci bezpośrednio lub zaoferują ci swoje produkty w zamian za to, że opowiesz o nich w swoim wideo TikTok. Na pytanie najbardziej znanych twórców, ujawnili, że jest to najlepszy sposób, aby uzyskać wynagrodzenie z TikTok. Znany influencer może zarobić nawet pół miliona dolarów na jednym tylko partnerstwie z marką.

Sprzedawaj swoje produkty na TikTok

TikTok umożliwił swoim użytkownikom tworzenie i prowadzenie stron shoppable na platformie we współpracy z Shopify. Użytkownicy mogą bezpośrednio wyświetlać swoje produkty, a widzowie mogą kupować i płacić bezpośrednio z samej aplikacji. Pamiętaj jednak, że musisz mieć konto TikTok for Business, aby sprzedawać swoje towary z TikTok.

Użytkownicy mogą również pośrednio sprzedawać, włączając hashtagi lub linki ze swoimi filmami lub w bio, które zabiorą kupującego na stronę docelową ich witryny. Jest to bardziej pośrednie podejście do tego, jak zarabiać na TikTok, a marketerzy zobaczą wzrost sprzedaży wszystko to samo.

Otrzymuj prezenty od publiczności

TikTok ma tę zabawną funkcję, która pozwala publiczności pokazać swoją miłość do swoich ulubionych twórców. Użytkownicy mogą kupić wirtualne prezenty i monety z aplikacji. Mogą następnie dać je TikTokers podczas strumieni na żywo.

Pamiętaj jednak, że musisz mieć konto TikTok for Business, aby sprzedawać swoje towary z TikTok.

Użytkownicy mogą również pośrednio sprzedawać, umieszczając hashtagi lub linki ze swoimi filmami lub w bio, które przeniosą kupującego na stronę docelową ich witryny. Jest to bardziej pośrednie podejście do tego, jak zarabiać na TikTok, a marketerzy zobaczą wzrost sprzedaży wszystko to samo.

Reklamuj się na TikTok

Jeśli prowadzisz działalność opartą na usługach lub produktach, możesz wykorzystać TikTok wyłącznie do reklamy. TikTok dla biznesu ma kilka rodzajów płatnych funkcji reklamowych. Możesz tworzyć reklamy in-feed, które będą pojawiać się na stronie „Dla Ciebie” Twoich odbiorców.

Promocja muzyki

Czy nie zgodzisz się z nami, jeśli powiemy, że w dzisiejszych czasach najpierw odkrywamy nową muzykę z TikTok? Powszechne jest to, że artyści zamieszczają swoje teledyski i inne treści w mediach społecznościowych. W ten sposób wielu znanych artystów zostało odkrytych przez branżę.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)