Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Wiesz, że wszyscy myślą, że jesteśmy głupcami, prawda?

Dla większości ludzi blogowanie to żart.

To nie jest kariera. To nie jest sposób na zarabianie pieniędzy. To nie jest narzędzie do zmiany świata.

To hobby, moda, która przyjdzie. Oczywiście, możesz założyć blog i nie liczyć na to, żeby zarobić pieniądze. Tylko takie podejście jest głupie.

Spróbuj opowiedzieć swojej rodzinie, znajomym, przyjaciołom, że chcesz rzucić pracę i zarabiać na blogach. Uśmiechną się grzecznie i zapytają: „Czy ktoś naprawdę zarabia na tym?”

Tak, chcą dla Ciebie dobrze.

Ale także chcą, abyś był „realistą”.

Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoje życie, powinieneś uzyskać stopień magistra, napisać książkę albo rozpocząć własną działalność gospodarczą, a nie powiesić wszystkie swoje nadzieje i marzenia na jakimś głupim małym blogu. Nikt nie może zarabiać na blogach.

Istnieją jednak blogi w Polsce które zarabiają ponad 10 tys zł miesięcznie. Najpopularniejsze blogerki modowe lub blogi technologiczne mają przychody rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł miesięcznie.

Spójrz na to z tej strony:

Wiesz ile zarabiają duże portale w Polsce? Wirtualna Polska Holding miała 189 zł przychodu (21 mln zł zysku netto) w pierwszym półroczu 2016 roku.

Czy jak uzyskasz 1/1000 tego ruchu który uzyskują duże portale to masz szansę zarabiać 1/1000 tego co one?

Logicznie rzecz biorąc – oczywiście.

Ludzie, którzy zaczynają blogować, zawsze chcą zarabiać od razu duże pieniądze, co przechyla ich ku upadkowi. Moim zdaniem blogerzy powinni wybrać temat, który ich interesuje. Nie mogą myśleć tylko o zarabianiu pieniędzy. Chodzi o wiedzę. Staraj się uczyć więcej i nie myśleć o pieniądzach.

Tworzysz cenną treść, zacznij budowę autentycznych i szczerych relacji z innymi w mediach społecznościowych i w internecie.

Blog nie jest blogiem jeśli nie ma na nim treści. Gdy ustawisz swój blog, musisz skupić uwagę na tworzeniu użytecznych treści. Skupienie się na tworzeniu treści zmieniających życie ludzi w jakiś sposób, będzie rodzajem treści który ludzie najbardziej docenią.

Ale jak zarabiać na blogach?

Często pytano mnie, jak zarabiać na blogach, więc chcę, w tym artykule przedstawić Ci podstawowe kroki.

Oto jak zarabiać na blogu:

  • Konfiguracja swojego bloga
  • Zacznij tworzyć użyteczne treści
  • Zacznij szukać czytelników
  • Zbuduj zaangażowanie z czytelnikami którzy przyjdą
  • Zacznij zarabiać przez jeden lub więcej różnych strumieni dochodów

Wybierz swoje strumienie przychodów

Kiedy zaczniesz swój blog, stworzysz znakomite treści, zbudujesz relacje i pomyślałeś o brandingu, to wtedy zacznij myśleć o sposobach generowania dochodów z bloga.

Jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie procesu zarabiania jest pozwolenie, by stało się to naturalne. Mam nadzieję, że blogujesz o czymś, co lubisz. W miarę wzrostu, zarabiaj sposób, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich odbiorców.

Najprostszymi sposobami są reklamy kontekstowe Adsense oraz sprzedawanie koszulek przez pośrednika. Sprzedaj koszulki powiązane tematycznie z Twoim blogiem.

Większość zarobków blogerów nie pochodzi bezpośrednio z blogowania. Blog to platforma lub Twoja baza internetowa. Po udowodnieniu swojej wiarygodności, blogerzy używają swoich blogów jako tzw. dźwigni do uruchamiania innych produktów i usług, które przynoszą dochód. Przykładami są ebooki, książki, wykłady, konferencje, produkty itp.

Jeśli chcesz zarabiać na blogach, potrzeba czasu, kreatywności i poświęcenia. Każdy bloger ma inną kombinację strumieni dochodów. Nie ma „właściwej” drogi i to jest właśnie piękne. Znajdź kombinację, która zadziała dla Ciebie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *