Jak przyśpieszyć pracę w Premiere PRO

Premiere PRO

Adobe Premiere PRO to program umożliwiający montaż oraz obróbkę plików audiowizualnych. Pozwala na pracę na materiale zarówno w wysokiej, jak i niskiej jakości.

Udostępnia narzędzia oraz jest w pełni zintegrowany z innymi aplikacjami Adobe. Stworzony z myślą o profesjonalnych, a także amatorskich edycjach video. Poniżej przedstawiono kilka porad, w jaki sposób przyspieszyć pracę w nim.

1. Sprawdź, czy twój sprzęt spełnia wymagania techniczne do używania programu

Najlepiej w pracy z Premiere PRO sprawdzi się procesor 64-bitowy. Jeśli Twój komputer posiada niezbyt pojemną pamięć RAM, funkcjonowanie programu może nie być tak wydajne, jak powinno. Z tego powodu przed rozpoczęciem użytkowania aplikacji zaleca się przeanalizowanie zdolności technologicznych urządzenia.

2. Zmniejsz rozdzielczość podglądu

Jeżeli Twoja karta graficzna nie należy do najlepszych, warto używać podglądu ze zmniejszoną rozdzielczością. Powinno to usprawnić funkcjonowanie programu. Zmiany tej można dokonać przechodząc do okna podglądu i wybierając na liście opcję Playback Resolution, a następnie ustawić mniejszą od początkowej wartość.

3. Używaj skrótów klawiszowych

Są one bardzo pomocne, jeśli zaleci Ci na zaoszczędzonym na klikaniu czasie. Z początku może chwilę zająć zapamiętanie wszystkich kombinacji, jednak po pewnym czasie pewne jest, że będziesz ich używać bez większego zastanowienia. Poszczególne skróty poznasz klikając zakładkę Edit, a następnie Keyboard Shortcuts. W nauce na pamięć mogą pomóc specjalne naklejki na klawiaturę zawierające wszelkie kombinacje przydatne do pracy w programie.

4. Usuwaj na bieżąco pliki z dysku

Dysk może pomieścić konkretną liczbę materiałów zanim zacznie zwalniać i szwankować. Aby praca w programie Adobe Premiere PRO przebiegała szybko, sprawnie i bezproblematycznie, należy regularnie pozbywać się zbędnych, już wykorzystanych lub po prostu zaśmiecających dysk plików. Pojemny dysk oznacza brak ścięć, lagów ani innych potencjalnie uciążliwych problemów.

5. Aktualizuj program

Na sam koniec przyszedł czas na bardzo oczywistą, a jednak akuratną i pomocną radę. Regularne aktualizowanie aplikacji z pewnością przyspieszy proces pracy w Premiere PRO. Program na bieżąco usuwa usterki, poprawia niewydajne funkcje i generalnie usprawnia jego działanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *