Jak przyspieszyć internet w domu lub mieszkaniu?

praca w domu

Szybkie łącze to dziś standard, bez którego nie sposób się obejść. W tym artykule pokażemy, jak przyspieszyć internet w domu lub mieszkaniu, aby korzystanie z dobrodziejstw sieci było jeszcze bardziej dostępne.

Niezależnie, czy mieszkasz w blokach, czy domku jednorodzinnym, nasze porady pomogą usprawnić sieć internetowa w Twoim lokum. Okazuje się, że szybki przesył danych wcale nie musi być skomplikowany i może zrobić go dosłownie każdy. Oto nasze porady!

Pakiet aktualizacji

Okazuje się, że użytkownicy często potrafią zaniechać kwestie podstawowe. Aktualizacja systemu Windows należy do obowiązków każdego posiadacza komputera i ma wpływ na prędkość internetu. Poza nią zalecamy poddać aktualizacji sterowniki karty sieciowej i wyeliminować z komputera wszelkie niepotrzebne programy, które mogą zwalniać jego działanie.

Zmiana na lepsze

Zadając sobie pytanie jak przyspieszyć internet, warto przeanalizować podstawowe kwestie. Przejście ze zwykłego łącza na światłowód to metoda, którą poleca większość dostawców internetu. Oczywiście jest ona skuteczna, ale wiąże się z inwestycją. Koszty rekompensuje jakość usługi. Przy korzystaniu ze światłowodu nawet kilku użytkowników może przeglądać strony, bez spadków prędkości. To ważna zaleta.

Transmisja danych

Chcąc cieszyć się szybkim internetem, należy wyeliminować wszelkie zakłócenia danych, które mogą się pojawiać. Ich powodem są źle podłączone przewody. Czasami zdarza się, że mają one źle położoną izolację, która powoduje utratę sygnału. Pamiętajmy, że dobrą prędkość zapewnia również bezpośrednie połączenie urządzeń końcowych z samą centralą. Warto przepiąć kable od internetu do komputera i przetestować połączenie. Warto zbadać dokładnie sygnał, ponieważ to on najczęściej jest przyczyną wszelkich trudności z internetem.

Tylko niezakłócona transmisja danych powoduje szybki internet i dobre osiągi. Pamiętaj, aby nie stawiać routera w pobliżu kuchenki mikrofalowej, ani telewizora. Najlepiej umieścić go w centralnej części mieszkania, w jak najwyższym punkcie. Błędem jest także stawianie routera naprzeciwko lustra, które będzie odbijać emitowane fale. Sprawdź transmisję danych za pomocą oprogramowania na smartfon, które da Ci wiele cennych informacji na temat rozchodzenia się fal elektromagnetycznych, po pomieszczeniu.

3.3/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.