10 sposobów na to, aby przeglądarka Chrome działała szybciej

Google

Na rynku przeglądarek internetowych, bez wątpienia, od lat króluje Chrome. Jest w pełni zintegrowana z wyszukiwarką Google, dzięki czemu zaskarbiła sobie lojalność zarówno użytkowników osobistych, jak i firm.

Od początku swojego istnienia była reklamowana jako „ekstremalnie szybka”, jednak z upływem lat i aktualizowaniem coraz to nowocześniejszych funkcji nieco straciła na swej prędkości. Czy to jej w jakiś sposób umniejsza? Ależ skąd, istnieją w końcu sposoby na przyspieszenie działania. A oto 10 z nich.

1. Zaktualizuj Chrome do najnowszej wersji. Niby banalne, a jednak sprawdzone. Przeglądarka działa najszybciej, jeśli jest na bieżąco poprawiana i unowocześniana.

2. Odinstaluj wszelkie dodatki i rozszerzenia. Owszem, są one przydatne i pomocne, jednak nie da się ukryć, że pobierają dużo energii, co przekłada się na prędkość działania.

3. Zamknij wszystkie niepotrzebne karty. Posiadanie dwudziestu otwartych kart może być poręczne i wygodne, lecz z pewnością konsekwencją tego jest zwolnienie i zmniejszenie wydajności przeglądarki.

4. Przeprowadź inteligentną analizę pod kątem obecności złośliwych oprogramowań. Wirusy potrafią ukryć się w pobieranych plikach i spowalniać funkcjonowanie całego systemu. Program antywirusowy z pewnością się tu przyda.

5. Zmniejsz zużycie danych w wersji mobilnej. Jeśli w swoim smartfonie używasz domyślnej przeglądarki Google Chrome, to dobrym rozwiązaniem może być używanie jej w wersji Lite. Aby dokonać zmiany, należy przejść do Ustawień, a następnie wybrać opcję Oszczędzanie danych.

6. Ustaw szybsze ładowanie się stron. W Ustawieniach Chrome zmień protokół na QUIC, który umożliwia sprawniejsze ładowanie się witryn internetowych.

7. Włącz blokowanie reklam. Niektóre wyświetlane reklamy są tak pamięciochłonne, że zajmując na danych stronach miejsce, spowalniają pracę całego urządzenia.

8. Zablokuj skrypty. Odpowiednia wtyczka potrafi zatrzymać wykonywanie wszystkich skryptów, które gromadząc się na stronie, sprawiają, że sprzęt zwalnia swoje działanie.

9. Włącz Przewidywanie stron. Ta opcja wspomoże działanie w wersji mobilnej. Złożone mechanizmy Chrome pozwalają przewidzieć, jaką stronę użytkownik zechce otworzyć, jeszcze zanim w nią kliknie. Sposób ten pozwoli na szybsze ładowanie się stron internetowych.

10. Jeśli powyższe działania nie pomogły – zawsze możesz przywrócić domyślne ustawienia Chrome, konfigurowane na samym początku używania tej przeglądarki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *