Jak Przyspieszyć Adobe Premiere

adobe premiere pro

Praca nad montażem filmów to praca wymagająca, zarówno pod względem umiejętności, jak i dobrania odpowiedniego sprzętu. Wiedzą o tym wszyscy adepci tej trudnej sztuki.

W tym artykule przedstawimy pomysły na uprzyjemnienie ich pracy. Zobacz co zrobić, aby program Adobe Premiere pracował szybciej, a samo użytkowanie oprogramowania przebiegało bez zbędnych problemów. Odkryj nasze metody, które bez problemu będziesz mógł wprowadzić u siebie.

Pierwszy aspekt to wymagania sprzętowe

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie sprzęt warunkuje prędkość pracy oprogramowania. Jeśli chcesz działać szybciej, postaw na sprawdzone podzespoły, które nie zawiodą w trakcie pracy. Z podstawowych kwestii, pamiętaj, że procesor musi być 64-bitowy, co wiąże się również z analogiczną wersją systemu operacyjnego.

Ważne, żeby system, jaki posiadasz, mógł obsługiwać większą ilość pamięci RAM. Jeśli chodzi o montaż filmów 8GB to minimalna granica, która pozwala na w miarę zadowalające efekty. Adobe Premiere zdecydowanie lepiej działa przy 12GB, a prawdziwie wydajnie chodzi przy 32GB. Odpowiednia ilość pamięci jest kluczowa i to właśnie od niej rozpocząłbym rozważania nad przyspieszeniem programu.

Wymagania sprzętowe tyczą się również odpowiedniego dysku twardego. Dyski twarde do pracy z materiałem filmowym muszą zawierać 7200 obrotów na minutę. Warto wiedzieć jak z nich korzystać, aby obróbka filmów przebiegała sprawnie. Równie istotna jest karta graficzna. Tutaj zalecamy architekturę CUDA, która znakomicie współpracuje z Adobe Premiere. Integracja pozwala wyciągnąć z programu więcej.

Aktualizacja Premiere Pro

Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć Adobe Premiere, być może dobrym wyjściem z problemu będzie aktualizacja programu. Polecamy jej dokonać, ponieważ w znacznym stopniu może ona usprawnić proces montażu. W celu zainstalowania najnowszej wersji wejdź w menu kontekstowe, następnie wejdź w Helps i wybierz opcję Updates. Znajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje, dzięki którym pobranie aktualizacji będzie jedynie formalnością.

Skuteczna obsługa

Jeśli zależy Ci na szybszym działaniu w programie Adobe Premiere, użyj skrótów klawiszowych. Gdy je opanujesz i sekwencje klawiszy wejdą Ci w nawyk, operowanie programem stanie się znacznie łatwiejsze. Listę niezbędnych komend znajdziesz w internecie oraz w zakładce Edit, gdzie widnieje opcja Keyboard shortcuts. Warto zakupić także klawiaturę edycyjną, która dostępna jest w sklepie komputerowym.

4.3/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.