Rozrywka

10 Zaskakujących Ciekawostek o Serialu IT Crowd

Serial It Crowd
It Crowd

Brytyjski sitcom „IT Crowd” emitowany był w telewizji Channel 4 w latach 2006-2010.

Serial zdobył sobie serca widzów prawdziwie nerdowskim urokiem i nawet po latach jej typowo brytyjski humor bawi kolejnych odkrywających świat działu IT w jednej z wielkich korporacji zarządzany przez kompletnie nie nadającą się do tego Jen.

Poznajcie 10 ciekawostek związanych z „IT Crowd”, który można oglądać na platformie Netflix.

1. Pomysł na serial „IT Crowd” przyszedł Grahamowi Linehanowi do głowy po prywatnym zetknięciu się z informatykiem naprawiającym jego komputer, kompletnie pozbawionym umiejętności interpersonalnych.

2. Serial stał się kultowy w środowisku zawodowych informatyków, którzy zwrócili uwagę na wierne, choć jednocześnie komediowe, oddanie specyfiki ich pracy. Takie elementy, jak umieszczenie biura działu IT w piwnicy, frustracja jego pracowników koniecznością odpowiadania na te same pytania związane z prostymi kwestiami technicznymi czy niekompetencja ich przełożonych są dla wielu informatyków codziennością w ich pracy.

3. W serialu nigdy nie dowiadujemy się, czym faktycznie zajmują się pracownicy Reynholm Industries, gdzie zatrudnieni są Roy i Moss. Oni sami parę razy sugerują, że jest to coś związane z „elektronicznymi urządzeniami”.

4. Twórca serialu, Graham Linehan, pojawia się w nim kilka razy, m.in. jako mariachi, rosyjski palacz czy mistyk na pustyni.

5. W trakcie emisji serialu telewizja Channel 4 zamieszczała odcinki „IT Crowd” na swojej stronie internetowej do pobrania na tydzień przed premierą telewizyjną. Mogli jednak korzystać z tej opcji jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Irlandii.

6. Brytyjskie wydanie serialu na DVD zawiera dodatkowe napisy w języku „leet”, czyli hack mowie wykorzystywanej w internecie, w której cyfry oraz inne znaki klawiatury są wykorzystywane jako alfabet.

7. Serial „IT Crowd” ma tylko cztery sezony. Planowane było powstanie piątego, jednak zobowiązania zawodowe aktorów i ciąża Katherine Parkinson grającej Jen Barber opóźniły prace nad nim i ostatecznie powstał jedynie odcinek specjalny wyemitowany 27 września 2013 roku „The Internet is Coming”.

8. Inspiracją dla Grahama Linehana do stworzenia postaci Richmonda – wielbiciela gotyckiego rocka rezydującego w podziemiach Reynholm Industries – było nieoczekiwane spotkanie z dwoma gotami na polu golfowym.

9. Nieobecność Noela Fieldinga grającego Richmonda w trzecim sezonie serialu została spowodowana przez zobowiązania zawodowe aktora na planie serii „The Mighty Boosh”. W „IT Crowd” wyjaśnieniem jego zniknięcia był natomiast szkorbut.

10. Zdjęcia Reynholm Industries z zewnątrz to w rzeczywistości budynki News International w Londynie, mieszczące się przy Thomas Moore Square.