iPhone 6 mało znane informacje, ciekawostki i fakty

iPhone 6

4,7-calowy iPhone 6 został wprowadzony na rynek 19 września 2014 r. wraz z iPhonem 6 Plus, który ma większy wyświetlacz 5,5-calowy.

Cena za iPhone’a 6 zaczynała się od 199 dolarów za wersję 16 GB. Apple całkowicie zrezygnował z wersji 32 GB, a wersja 64 GB zajmował pozycję środkową.

Każde zwiększenie pojemności pamięci masowej będzie kosztowało o 100 dolarów więcej. Jak zawsze, ceny i dostępność mogą się nieznacznie różnić w zależności od kraju.

iPhone 6 jest wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1334×750. Gęstość pikseli wynosi 326 ppi, co odpowiada liczbie pikseli w telefonie iPhone 5s. Współczynnik kontrastu wynosił 1400:1, co znacznie przewyższało współczynnik 800:1 dla iPhone’a 5.

Zarówno iPhone 6, jak i iPhone 6 Plus były wyposażone w 64-bitowe układy scalone Apple A8, w których zastosowano również nowy koprocesor ruchu M8, co zapewniało jeszcze lepszą wydajność niż w poprzednich modelach.

Zarówno iPhone 6, jak i iPhone 6 Plus posiadały wbudowaną funkcję NFC, która zapewni bezproblemową współpracę z nowym systemem płatniczym Apple – Apple Pay. Metoda ta łączy NFC i Touch ID w celu umożliwienia dokonywania płatności za pomocą telefonu iPhone w sklepach stacjonarnych.

iPhone 6 był smuklejszy niż jego poprzednik i miał zaledwie 6,9 mm średnicy. W rzeczywistości jest tak chudy, że tylny aparat fotograficzny wystaje nieco niepokojąco z tyłu telefonu. Przyzwyczajenie się do tego może trochę potrwać.

Chociaż iPhone 6 jest znacznie cieńszy od iPhone’a 5S, jest również znacznie większy. Oczywiście, jest ku temu bardzo dobry powód.

iPhone 6 jest większy niż iPhone 5S z jednego głównego powodu: ma o wiele większy ekran.

Jednym z obszarów, w którym iPhone był krytykowany , jest żywotność baterii. Po prostu nie działała wystarczająco długo na jednym ładowaniu.

Urządzenia iPhone 6 i 6 Plus działały w układzie A8 firmy Apple, który rzekomo zapewniało o 25% szybsze przetwarzanie danych i o 50% szybszą grafikę. iPhone 6 ma również dłuższą żywotność baterii, co jest zawsze jest mile widziane.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *