iPhone 5s najlepsze ciekawostki

iPhone 5s

iPhone 5s to telefon iPhone siódmej generacji firmy Apple. 5s został wprowadzony przez Phila Schillera w dniu 10 września 2013 i wydany 20 września wraz z iOS 7. Fizycznie iPhone 5 wyglądał identycznie jak wcześniejszy iPhone 5, w tym 4-calowy wyświetlacz komórkowy 1136×640.

iPhone 5 jest zasilany 64-bitowym systemem Apple A7 w układzie scalonym (SoC). Było to pierwsze 64-bitowe urządzenie SoC na rynku.

A7 zawiera dwurdzeniowy procesor Cyclone 1,3 GHz oparty na zestawie instrukcji ARM v8 oraz procesor graficzny PowerVR G6430 wyposażony w OpenGL ES 3.0. Oznacza to, że iPhone 5 był nie tylko jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych na świecie, ale mógł uruchamiać bardziej złożone aplikacje i gry szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Touch ID, czujnik tożsamości linii papilarnych firmy Apple, zadebiutował z iPhonem 5s. Umożliwiał on korzystanie z uwierzytelniania biometrycznego w celu odblokowania telefonu iPhone i autoryzacji zakupów w sklepach iTunes Store, App Store i iBookstore.

Każdy czujnik Touch ID był sparowany z określonym procesorem Apple A7, a odciski palców nie były nigdy usuwane z systemu Touch ID i nigdy nie były przesyłane ani przechowywane na żadnym serwerze.

Jeśli telefon został ponownie uruchomiony lub nie był używany przez 48 godzin z identyfikatorem dotykowym, konieczne było ponowne uaktywnienie go za pomocą hasła.

Ulepszony akumulator: 10 godzin czasu rozmów w trybie 3G i 250 godzin czuwania. W trybie LTE telefon trzymał bateria podczas 10 godzin przeglądania stron internetowych i 40 godzin odtwarzania muzyki.

Ulepszona kamera: Przeprojektowana kamera tylna oferuje o 15 procent większy przetwornik dla lepszej pracy przy słabym oświetleniu oraz przysłonę f/2,2. Firma Apple potwierdziła również, że oficjalna lampa błyskowa z podwójną diodą LED ma podwójną barwę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *