iPhone 5 ciekawostki

iPhone 5

„iPhone 5 to najpiękniejsze urządzenie konsumenckie, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Zapakowaliśmy niesamowitą ilość innowacji i zaawansowanej technologii w cienkie i lekkie, klejnotopodobne urządzenie z niesamowitym 4-calowym wyświetlaczem Retina, superszybkim układem A6, ultraszybkim bezprzewodowym, jeszcze dłuższą żywotnością baterii; i sądzimy, że klienci pokochają je.”

Firma Apple przestawiła się również na technologię komórkową, która umożliwia połączenie czujnika dotykowego i wyświetlacza LCD w jedną warstwę. Jeśli piksele telefonu iPhone 4 i telefonu iPhone 4 wyglądały tak, jakby były pomalowane pod szkłem, to piksele na telefonie iPhone 5 wyglądały tak, jakby były pomalowane wewnątrz szklanki. Zmniejszyło to odbicia i sprawiło, że wszystko wyglądało lepiej. Wystąpiły pewne problemy z szybkim, zmiennym, przekątnym ruchem obrotowym, ale firmie Apple udało się po raz kolejny zapewnić najlepszy, jeśli nie największy, wyświetlacz w branży.

Choć ekran powiększył się, paradoksalnie iPhone 5 sam się zmniejszył. O 12%. Oznaczało to, że był tak lekki, że ludzie podnoszący go po raz pierwszy mogli pomylić go z atrapą. Wymagało to procesu produkcyjnego z precyzją i na niespotykaną dotąd skalę. Według starszego wiceprezesa Apple ds. wzornictwa, Jony’ego Ive’a, mierzyły one w mikronach.

Nowy rozmiar: Przy głębokości 7,6 mm i wadze 112 gramów iPhone 5 jest o 18 procent cieńszy i o 20 procent lżejszy niż poprzednia edycja.

Większy ekran: Wyższy (ale nie szerszy) 4-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli, który umożliwia wyświetlanie dodatkowych wierszy ikon aplikacji na ekranie głównym.

Procesor A6: 2 razy szybszy niż poprzedni A5, który nawiasem mówiąc jest wkładany do najnowszego iPoda touch.

Kamera: Na tylnym aparacie znajduje się ta sama liczba megapikseli co w telefonie iPhone 4S – 8MP, ale jest on wyposażony w tryb panoramiczny, szybsze robienie zdjęć, szafirowy kryształowy obiektyw, tylne podświetlenie, hybrydowy filtr podczerwieni, pięcioelementowy obiektyw, przysłonę f/2,4, przestrzenną redukcję szumów i dynamiczny tryb oświetlenia przy słabym oświetleniu.

System iOS 6 oraz obsługa Siri przy uruchamianiu aplikacji.

Lepsza żywotność baterii: 8 godzin czasu rozmów (3G), 8 godzin przeglądania stron internetowych w trybie 4G/LTE, 10 godzin wideo, 40 godzin odtwarzania muzyki i 225 godzin odtwarzania w dowolnym czasie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *