Inteligentna Półka w sklepie

supermarket

Już pobieżne przeszukanie ogłoszeń o pracę ujawnia fakt, że w branży retail wciąż brakuje rąk do pracy. Pomimo tego, że pracodawcy kuszą potencjalnych pracowników brakiem stagnacji, organizowaniem szkoleń, pakietami medycznymi oraz kartami multisport pracowników sklepu wciąż brakuje. Nie pomaga również zaskakująca wysokość wynagrodzenia, które może dochodzić nawet do 3750 zł brutto.

Pracownik poszukiwany

Według raportu GUS za drugi kwartał 2018 r. zbiorowość bezrobotnych liczyła 617 tys. i zmniejszyła się zarówno w stosunku do poprzedniego kwartału, jak i analogicznego okresu 2017 r. Wskaźnik bezrobocia wyniósł około 3, 5%. Taka sytuacja sprawia, że kandydaci są w stanie przebierać w stanowiskach, dokładnie analizując zakres obowiązków. Jak zauważają internauci praca w sklepie jest trudna i bardzo często pracownikom zdarza się narzekać na zbyt napiętą atmosferę. Jeżeli dołożyć do tego obrazu konieczność dokładania towaru, która często przebiega w godzinach nocnych oraz wymóg inwentur, zajęcie tego typu zaczyna się jawić jako mało atrakcyjne.

Badanie sieci sklepów Netto – Barometr 2017, które ma na celu zbadanie atmosfery panującej w firmie pokazuje, że dla polaków w pracy liczy się przede wszystkim możliwość docenienia i odnoszenia sukcesów oraz dobra atmosfera panująca w miejscu pracy. Pozytywna, ciepła atmosfera może być dla pracowników doskonałym motywatorem do efektywnej pracy. Dlatego warto zadbać, żeby pracownicy mieli czas na interakcje podczas pełnienia swoich obowiązków. Nieprzeładowany, przyjazny model pracy jest w stanie stać się kluczem do rozwiązaniu problemu braków kadrowych.

Czas na innowacje

Pomocną dłoń do marketów spożywczych wyciąga polska firma z Poznania innowacje w handlu, która w całości od podstaw stworzyła technologię, która umożliwia zautomatyzowanie większości procesów w sieciach handlowych. Inteligentna Półka umożliwia lokalizowanie produktów na półkach, rozpoznaje ich numery partii i daty ważności. Dzięki temu inwenturę można zrobić jednym kliknięciem, a pracownicy sklepu na bieżąco dostają informacje o tym, że coś należy dostawić lub przestawić. Siec z każdego miejsca na ziemi dysponuje informacją o tym jakie produkty stoją na jakich półkach w każdym sklepie i w jaki sposób rotują. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamawianie towaru jest znacznie uproszczone i mamy pewność, że niczego nie zabraknie na sklepowych półkach. System wspiera więc nie tylko pracowników ale także dba o klientów zapewniając, że znajdą na półkach pożądany towar.

„Pozyskaliśmy nie tylko pieniądze z funduszy, ale też od anioła biznesu. Pokazujemy, że w Polsce da się rozsądnie wydać pieniądze pozyskane przez startup” – cytat Łukasz Parafianowicz, odpowiedzialny za fundraising

Rozwiązanie skrojone na miarę

Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na znaczne usprawnienie procesu dystrybucji towarów oraz spowoduje zmniejszenie kosztów merchandisingu. Przed pracownikami roztoczą się nowe możliwości, które znacząco ich odciążą i ułatwią codzienne wykonywanie obowiązków. Inteligentny system pozwoli zaoszczędzić czas, który pracownicy będą mogli wykorzystać do realizacji pozostałych zadań. System powiadomień pozwoli zmniejszyć liczbę potrzebnych pracowników, a co za tym idzie zmniejszą się koszty utrzymania całej działalności.

Za system Inteligentnej Półki podziękują też na pewno pracownicy, z których zdjęty zostanie obowiązek żmudnych inwentaryzacji oraz sprawdzania daty każdego produktu z osobna. Odciążeni pracownicy na pewno z większym zaangażowaniem podejdą do obsługi klienta, czy też dbania o estetykę sklepu. Należy pamiętać, że szczęśliwy pracownik to zmotywowany pracownik.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *