Huawei P30 – Fakty, Ciekawostki, Informacje

huawei p30

Huawei to koreański gigant na rynku telefonów typu smartfon. W ofercie firmy można znaleźć wiele popularnych modeli. Jednym z nich jest Huawei P30, który jest przedstawicielem smartfonów ze średniej półki. Poniżej 10 ciekawostek odnośnie tego modelu:

1. Huawei P30 posada system łącznie 4 kamer do robienia zdjęć. Jedna z nich została umiejscowiona z przodu telefonu do robienia zdjęć typu „selfie”. Posiada ona rozdzielczość 32 Mpix. Z tyłu zaś znajdziemy 3 obiektywy: Super sensing o rodzielczości 40 Mpix , szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 16 Mpix oraz teleobiektyw o rodzielczości 8Mpix.

2. Telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, który umiejscowiony jest z przodu. Pozwala on na szybkie odblokowanie telefonu tylko osobie o potwierdzonym unikatowym kształtem opuszka palca, dzięki czemu możemy być pewni że tylko my mamy dostęp do naszych danych.

3. Model P30 posiada funkcję na bardzo szybkie bezprzewodowe łączenie z laptopem typu MateBook. Wystarczy zbliżyć oba urządzenia do siebie, aby uzyskać połączenie i możliwość przesyłania zdjęć i filmów.

4. Model P30 ma możliwość nagrania 60 sekund filmu ekranu laptopa MateBook. Wystarczy tylko zbliżyć smartfona do laptopa i potrząsnąć nim by rozpocząć nagrywanie.

5. Mózgiem telefonu jest procesor, który posiada 8 rdzeni, czyli potrafiący wykonać 8 operacji w tym samym czasie.

6. Model P30 posiada wbudowaną pamięć o wielkości 128 GB, na której możemy zapisywać filmy, zdjęcia lub dokumenty. Można ją oczywiście rozszerzyć instalując zewnętrzną kartę pamięci.

7. Telefon jest odporny na kurz i wodę. Maksymalnie można go zanurzyć na głębokość 1.5 metra w czasie 30 minut.

8. Telefon potrafi obsłużyć dwie karty sim w tym samym czasie. Oznacza to, że możemy go używać jako telefon prywatny i jednocześnie telefon służbowy bez konieczności wymieniania kart sim.

9. Ekran posiada aż 16.7 mln kolorów oraz rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli.

10. Pojemność baterii to 3650 mAh. Oznacza to, że możemy używać telefon około 2 dni bez konieczności ładowania.

2.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.