Huawei P20 Lite – Informacje, Ciekawostki, Fakty

Huawei P20 Lite

Huawei P20 lite to jeden z tańszych modeli koreańskiej firmy. Dzisiaj można go kupić za mniej niż 1000 złotych. Pomimo to nadal zaskakuje i posiada mnóstwo ciekawych i przydatnych funkcji. Poniżej 10 ciekawostek odnośnie tego modelu:

1. Telefon jest wyposażony w procesów 8 rdzeniowy. Potrafi on więc obsłużyć 8 operacji w tym samym czasie. Wspomagany jest on pamięcią 4 GB RAM, która pozwala na szybkie działanie.

2. P20 Lite posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną 64 GB. Pozwala ona na przechowywanie zdjęć, filmów oraz różnych dokumentów. Pamięć można rozbudować poprzez instalację zewnętrznej karty pamięci.

3. Ekran tego modelu posiada stosunek długości do szerokości 19:9. Oznacza to, że mamy do dyspozycji panoramiczny ekran, który uchwyci wiele szczegółów na robionych zdjęciach i filmach.

4. Ten model posiada łącznie 3 aparaty fotograficzne. Pierwszy znajduje się z przodu telefonu i można nim robić zdjęcia swojej własnej twarzy. Rozdzielczość wynosi 16 Mpix. W tylnej części znajdują się dwa obiektywy o rozdzielczości 16 oraz 2 Mpix, które wykonują zdjęcia otoczenia.

5. Jedną z możliwych metod odblokowania telefony jest związana z rozpoznawaniem twarzy. Wystarczy popatrzeć na telefon, a on sam odblokuje się gdy rozpozna swojego właściciela.

6. Model P20 lite wyposażony jest w moduł NFC. Pozwala on na płatności telefonem podobnie jak kartą płatniczą. Wystarczy zbliżyć aparat do terminala płatniczego.

7. Telefon wyposażony jest w baterię o pojemności 3000 mAh. Pozwala to na cały dzień użytkowania smartfona bez konieczności podłączania go do ładowania.

8. Huawei P20 lite wyposażony jest w funkcję szybkiego ładowania. Pozwala ona na naładowanie połowy baterii w ciągu 30 minut, co starczy na kilkanaście godzin ciągłego użytkowania.

9. Telefon wyposażony jest w dual sim. Oznacza to, że potrafi on obsłużyć dwie karty sim jednocześnie. Jest to idealnym rozwiązaniem, więc kiedy w jednym aparacie chcemy mieć telefon służbowy oraz prywatny.

10. Maksymalny rozmiar zewnętrznej karty pamięci obsługiwanej przez telefon to 256 GB.

3.7/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.