House of Cards – Ciekawostki, Informacje i Fakty

serial house of cards

House of cards to serial amerykański z gatunku dramatu politycznego. Nawiązuje on swoją fabułą to mini serialu „domek z kart” z 1990 roku, emitowanego przez stację BBC. Pierwszy odcinek został wyemitowany 1 lutego 2013 roku na internetowej platformie Netflix. Poniżej 10 ciekawostek o tym serialu :

1. Aktor Kevin Spacey, który odgrywa główną rolę w serialu użył serial jako reklamę swojej postaci dla reżysera Woody’ego Allena. Wysłał mu on bowiem subskrypcję na serial oraz list, który miał zachęcić do swojej osoby. Reżyser podobno był zadowolony z gry aktorskiej Kevina i liczy w najbliższej przyszłości na współpracę.

2. Serial House of cards to serial emitowany tylko on-line ( w Polsce dostępny na platformie VOD , który jako pierwszy wygrał nagrodę Emmy.

3. Serialowy prezydent Federacji Rosyjskiej – Viktor Petrov, został stworzony na podstawie faktycznego prezydenta Rosji – Vladimira Putina.

4. Na planie filmowym występuje też zwierzak – świnka morska która jest własnością hakera Gavina. Zwierzę o imieniu Cashew grało trzy różne świnki morskie.

5. Postać Rachel Posner była planowana jako jedynie epizod. Podczas zdjęć jednak okazało się, że aktorka Rachel Brosnahan zagrała tak dobrze, że została w serialu na zacznie dłużej niż początkowo planowano.

6. Na planie filmowym okazało się że dwoje aktorów jest małżeństwem. Są to Michael Gil, który gra prezydenta oraz Jayne Atkinson, która wcieliła się w rolę sekretarza stanu.

7. Większość scen serialu kręcona jest w olbrzymim magazynie na przedmieściu Baltimore. Powstało tam między innymi skrzydło białego domu, w którym najczęściej dzieje się akcja.

8. Twórca serialu, Beau Willimon podczas jego tworzenia współpracował z konsultantem politycznym, Jayem Carsone, który był doradcą między innymi Hilary Clinton.

9. Dwa pierwsze odcinki pierwszej serii serialu kręcone były przez znanego reżysera Davida Finchera. Był to zresztą debiut tego reżysera na planie serialu.

10. Serial House of cards zdobył w sieci niesamowita popularność, w ciągu dwóch tygodni od premiery oglądało go 3 miliony osób.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *