Gry, quizy, aplikacje – świetny sposób na naukę języka

gry i aplikacje lead

O tym, że znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, mimo tej wiedzy wielu z nas nie decyduje się na podjęcie wysiłku związanego z opanowaniem nowego języka. Obawiamy się konieczności spędzania wielu godzin przy podręcznikach, zmęczenia i nudy. Zupełnie niesłusznie. W dzisiejszych czasach możemy bowiem korzystać z wielu narzędzi, dzięki którym uczenie się języków jest o wiele łatwiejsze a przy tym znacznie bardziej przyjemne.

Warto przekonać się o tym na własnej skórze i zaprzyjaźnić się z kursami online, grami oraz aplikacjami. Tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

   1. Nauka wcale nie musi być poważna

Wiele osób kojarzy naukę z powagą i skupieniem. Tymczasem, jak pokazują badania licznych specjalistów nasz mózg utrzymywany przez długi czas w czasie skupienia i nienaturalnej powagi i ciszy wcale nie pracuje wydajniej. Wprost przeciwnie, jeśli łączymy uczenie się z zabawą jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej. Dzieje się tak dlatego, że kojarzymy informacje, jakie przyswajamy z czymś miłym, co wprowadza nas w dobry nastrój.

   1. Korzystając z gier i aplikacji lepiej zapamiętujemy

Nie od dziś wiadomo, że to co usłyszymy czy przeczytamy zachowuje się w naszej pamięci gorzej niż rzeczy, które sami zrobimy. Dlatego też granie w gry lub korzystanie z aplikacji językowych to doskonały pomysł ułatwiający przyswajanie słownictwa. Nie skupiamy się bowiem wyłącznie na odtwórczym przyswajaniu informacji a angażujemy się w naukę wykonując konkretne czynności.

   1. Nowoczesne sposoby nauki rozwijają wszystkie umiejętności językowe

Uczenie się z podręczników bywa dobrym rozwiązaniem jeśli zależy nam na poszerzeniu zakresu swojego słownictwa. Nie pomoże nam jednak w prowadzeniu rozmowy, prawidłowym wymawianiu słów czy rozumieniu zasłyszanych wypowiedzi lub tekstu. Zdobycie takich umiejętności wymaga bowiem praktyki. Aplikacje i gry nam ją umożliwiają. Możemy bowiem nie tylko odsłuchiwać brzmienie słów ale również ćwiczyć rozumienie komunikatów głosowych a nawet korespondować z innymi użytkownikami aplikacji.

   1. Nie tylko język angielski

Wiele osób, które zastanawia się nad nauką języka przy wykorzystaniu gier, aplikacji czy quizów obawia się, że jest to rozwiązanie, które można zastosować jedynie w przypadku nauki języka angielskiego. Tymczasem to nie do końca prawda. Doskonałym przykładem jest nauka niemieckiego online dla początkujących. Znajdziemy wiele stron, aplikacji, kursów i innych pomocy, które stworzone są właśnie pod kątem nauki tego języka.

   1. Spora oszczędność czasu

Nie ukrywajmy, obecnie większość z nas narzeka na brak czasu. Ciągły pośpiech i nadmiar obowiązków nie sprzyja nauce języka w tradycyjny sposób, który wymaga wygospodarowania kilkudziesięciu minut w ciszy i spokoju. Dlatego też gry, aplikacje i quizy to doskonała alternatywa. Większość z nich dostępna jest mobilnie co oznacza, że z powodzeniem możemy uczyć się np. podczas powrotu autobusem do domu. Dzięki temu w pełni wykorzystujemy czas jednocześnie robiąc postępy w nauce.

Jak więc widać, korzystanie z gier, quizów i aplikacji, które umożliwiają nam naukę języka w przyjemniejszy sposób jest doskonałym pomysłem. Nie tylko oszczędzamy czas, ale również uczymy się znacznie bardziej efektywnie. Przekonało się o tym już wiele osób, które zdecydowały się korzystać z tego rodzaju narzędzi podczas nauki. Warto dołączyć do tego grona.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *