Gry planszowe zamiast gier komputerowych

Z roku na rok coraz więcej gier planszowych schodzi z półek sklepowych. Ludzie poczuli tęsknotę za czymś realnym. Czymś co mogą dotknąć, poczuć, a nawet powąchać. Kiedy gramy w gry komputerowe na pc to zazwyczaj jesteśmy sam na sam z komputerem. Nawet jak gramy w grę multiplayer to i tak w rzeczywistości jesteśmy sami w pokoju. Inaczej jest z planszówkami. Tutaj mamy doczynienia z prawdziwym człowiekiem.

Gry planszowe zamiast gier komputerowych


Teraz jest namnożenie gier planszowych. Dostępnych tytułów jest cała masa. Ludzie na potęgę grają w gry. Na polskim YouTube znajdziemy nawet kilka dobrych kanałów poświęconych temu tematowi. Znajdziemy tam zestawienia top 10, recenzje gier jak i opisy. Nie musimy dzięki temu czytać, często długich instrukcji. Odpalamy film i popijając ciepłą herbatkę oglądamy zasady gry na ekranie komputera.

W erze gier wideo sprzedaż gier planszowych rośnie z roku na rok. “Bary z grami” stają się coraz bardziej popularne, a dziesiątki tysięcy osób zasubskrybują kanały YouTube o tej tematyce. Gra jest tak blisko nas, że można w pełni zanurzyć się w świecie planszówki.


Gry planszowe wzrastają w popularności i stają się bardziej normalne, dla większego grona ludzi, podobnie jak inne rzeczy, które były kiedyś niszowe. Stereotyp gier planszowych zawsze był związany z gromkimi facetami i z skomplikowanymi mapami bitewnymi siedzącymi w ciemnych pomieszczeniach. Ale teraz wszystko jest inne. Ten otwarty etos jest z pewnością czymś, co można pochwalić i czy umiejętności, które gracz uczy się na stole naprawdę przekładają się na lekcje życiowe. Oglądając grupy ludzi grających w gry na bramie, uświadomiły mi, że proste gry są atrakcyjne dla każdego. Ludzie cenią to, bo granie w gry planszowe oznacza po prostu, że jesteśmy z przyjaciółmi. Warhammer i Dungeons & Dragons od wielu lat, czyli od lat 70. i 80. XX wieku miały silny wpływ na umysły graczy, tworzący różne kluby, spotkania i koncerty – trwa to do dzisiaj.

Zanurzenie w świecie digital

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy jest prawie w takim miejscu, w którym można zeskanować twarz i renderować twarz w 3D. Ludzie stają się prawie jednością z maszyną. Co zaskakujące, nawet po tym, jak klasyki takie jak Magia i Miecz, czy Monopol, zostały zdigitalizowane, sprzedaż fizycznych gier wciąż rośnie. Z pewnością powstaną okulary które będziemy zakładać na głowę i dzięki temu przeniesiemy się do wirtualnego pokoju w którym będziemy grać w gry planszowe z innymi graczami.

Gry planszowe zamiast gier komputerowych
4.4 (88.57%) 7 głosów
Najważniejsze wynalazki w dziejach ludzkości Pierwszym, bardzo ważnym wynalazkiem człowieka mającym niebanalne znaczenie nawet w dzisiejszym współczesnym życiu było ogień. Potem poszło już ła...
Kiedyś jojo, a teraz fidget spinnery Nie do końca rozumiem dzisiejszej mody. Kiedyś mieliśmy jojo, którym się bawiliśmy, wszystkie były do siebie podobne, można było na nich robić róż...
Fidget spinnery Fidget spinnery do najnowszego hype wśród dzieciaków. Nauczyciele i rodzice są stanie zmieszani, czy zezwalać, czy zabraniać używania fidget spinn...

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Gry planszowe zamiast gier komputerowych"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
wpDiscuz