Co to jest Paysafecard i jak korzystać z tej usługi?

komputer

W XXI w. coraz częściej rozumiemy potrzebę zachowania bezpieczeństwa się w sieci. Chodzi tu nie tylko o nasze zdjęcia, czy rozwagę przy zakupach internetowych, ale przede wszystkim dane. Zarówno te związane z tożsamością, jak i nasze informacje bankowe mogą być bowiem bardzo cenne dla różnych hackerów i oszustów.

Dla przykładu, jeśli ktoś wejdzie w nielegalne posiadanie naszych danych z dowodu oraz dostępu do bankowości elektronicznej, jaką się posługujemy, może z łatwością zaciągnąć na nas chwilówkę lub pożyczkę ratalną. W Polsce funkcjonują firmy, które „na dowód” udzielają kredytowania nawet do 60 tys. zł.

Jeśli zatem złodziej otrzymałby pożyczkę online na nasze dane, prędzej czy później bylibyśmy zmuszeni uregulować należność, ponieważ oszustw i wyłudzeń internetowych niemal nie sposób dowieść. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom, można np. korzystać z Paysafecard. Czym jest ta usługa? Przeczytaj do końca i dowiedz się więcej.

Paysafecard — bezpieczeństwo na 1 miejscu

Firma świadcząca usługę paysafecard na swojej stronie internetowej posiada zapis, że ich produkt jest wiodącym na rynku światowym dostawcą internetowych rozwiązań płatniczych w stylu prepaid. Został on zatwierdzony przez system bankowy, a zatem wkroczył do naturalnego i zgodnego z prawem użytku w sieci. Głównym zadaniem paysafecard jest pozwolenie użytkownikowi Internetu na korzystanie z płatnych serwisów online bez wskazywania swoich danych osobowych. Jak to działa?

Jak sama nazwa wskazuje, karta paysafecard prepaid to tzw. karta przedpłacona. Przelewasz na nią środki ze swojego konta osobistego, do którego dane miałeś/aś zwyczaj podawać dotychczas na różnych stronach w sieci, aby np. wykupić abonament na platformie streamingowej. Dzięki uruchomieniu własnej paysafecard już więcej nie musisz tego robić. Wystarczy, że wejdziesz na określoną platformę, wybierzesz nominał, w którym chcesz płacić, uzupełnisz potrzebne dane, wybierzesz bank, który Cię obsługuje i już – bezpieczna, wirtualna karta do Twojej dyspozycji!

Każda karta typu paysafecard ma 16-cyfrowy PIN. To właśnie po jego wpisaniu będziesz w stanie wykonać daną transakcję. Równocześnie dzięki temu, że hasło jest tak długie, ciężko jest je zdobyć nawet doświadczonym hackerom. Obecnie karty typu paysafecard są uznawane za najbezpieczniejszy środek płatniczy w sieci. Warto zainteresować się więc tematem i założyć konto u polskiego dostawcy usługi.

Gdzie mogę kupić dostęp do paysafecard?

W sieci funkcjonuje wielu dostawców usługi paysafecard. Jednak, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dane naprawdę są dobrze strzeżone, najlepiej jest wybrać autoryzowanych dostawców. W Polsce zarejestrowana jest tylko jedna firma, która posiada certyfikat upoważniający ją do sprzedawania usługi paysafecard. Jest nią mojepłatności.pl, gdzie doładujesz swoją bezpieczną kartę bez dodatkowych prowizji i konieczności opuszczania domu.

Na platformie, o której mowa, można na ten moment zakupić 5 różnych typów doładowań. Różnią się one między sobą kwotą doładowania. Paysafecard doładujesz za minimum 20 zł. Maksymalna kwota to natomiast 200 zł. Wiele osób decyduje się także na opcję za 30, 50 czy 100 zł. Dzięki doładowaniu karty paysafecard możesz robić zakupy w tysiącach sklepów online i nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Karty typu paysafecard idealnie sprawdzają się w przypadku gamerów lub osób, które kupują wiele usług i artykułów w sieci, często zmieniając witryny. W przypadku graczy paysafecard jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ jeśli ktoś gra profesjonalnie, często potrzebuje dokonywać zakupów na serwerze, na którym się porusza. Równocześnie gamer nigdy nie ma pewności, że jego płatności i dane są zabezpieczone. Nie dziwi zatem fakt, że usługa paysafecard cieszy się największym powodzeniem właśnie wśród osób grających na komputerze. Zachęca również fakt, że jeśli wybieramy płatność typu paysafecard, to w grze możemy kupować przedmioty niemal automatycznie, bez konieczności wychodzenia z niej, gdy zajdzie potrzeba zrobienia przelewu.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.