Co myślę o LG G4 po 2 latach używania

lg g4

Z całą pewnością na świecie nigdzie nie znajdziemy lepszych recenzentów telefonów komórkowych od ich użytkowników, którzy bardzo szczegółowo są w stanie opisać zarówno wady, jaki i niewątpliwe zalety jakie dany model posiada.

Czytając liczne fora internetowe o tematyce telefonów komórkowych zauważyć można bardzo dużo pozytywnych opinii o LG G4. Użytkownicy nie tylko zadowoleni są z wyglądu aparatu, ale również z jego funkcjonalności, czyli dla wielu najistotniejszej cesze jaką powinien posiadać dobry aparat komórkowy.

Jeżeli chodzi o wygląd, to mając przed sobą do wyboru kilka modeli różnych telefonów komórkowych co najmniej 7 z 10 osób wybrałoby właśnie LG G4 jako ten najelegantszy i najbardziej stylowy, miły i przyjemny dla oka. Cechą wyglądu, jaka niewątpliwie wyróżnia ten model z pośród wszystkich innych jest skórzana tylna klapka, dająca nam niekiedy uczucie, że trzymamy w rękach telefon wyższej klasy. Dodatkowo telefon jest zgrabny i bardzo wygody do trzymania w dłoniach.

Akurat w LG G4 rogi są zdecydowanie mniej zaokrąglone niż to miało miejsce w poprzednich modelach, co tylko dodaje mu klasy i elegancji oraz pewnego nieco biznesowego charakteru. Jeżeli dla kokoś najistotniejszy w telefonie jest jego wygląd, z pewnością ten model LG będzie dla niego idealny. Wizualnie ten telefon nie może się nie podobać.

Analizując nieco jakość wykonania LG G4 naprawdę bardzo ciężko jest przyczepić się do czegokolwiek, gdyż bardzo skrupulatnie w tym modelu twórca zadbał naprawdę o każdy, nawet najmniejszy szczegół, zatem szukanie jakichkolwiek wad może być zajęciem nieco trudnym. Jedynym znakiem zapytania może być tu jedynie wytrzymałość tylnej, skórzanej klapki. Niestety model jest jeszcze stosunkowo dość krótko na rynku, dlatego pierwsze wiarygodne opinie co do tej części budowy smartfona zapewne ujrzą światło dzienne dopiero za jakiś czas. Konstruktorzy dołożyli wszelkich starań by stworzyć taki model LG, na którym ewentualne rysy byłyby jak najmniej widoczne. Nie ma co się oszukiwać w wielu dotychczasowych modelach rysy były dość irytujące i co gorsza nawet najmniejsze były widoczne. W LG G4 problem nieestetycznych rys został rozwiązany w bardzo prosty sposób – poprzez zastosowanie odpowiedniego wzornictwa dookoła całego ekranu.

Naprawdę takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne, odwraca nieco uwagę od wszelkich powstałych wad, inaczej niż w przypadku bardzo gładkiego modelu, w którym nawet najmniejszą i najdrobniejszą ryskę widać jak na dłoni. Co ciekawe producenci wpadli na pomysł by takie rozwiązanie nie było zastosowane tylko i wyłącznie do ekranu, ale również do przycisków szczególnie tych bocznych, które czasem ciężko wyczuć. W LG G4 nie ma z tym już na szczęście żadnego problemu. Duży minus za chromowaną farbę na bokach. Nie ma szans by w bliższej lub nieco dalszej przyszłości nie zaczęła powoli schodzić, tym bardziej że tak właśnie działo się w poprzednich modelach.

Warto wspomnieć nieco o podstawowych parametrach wyświetlacza LG G4, który ma 5, 5 cala, jego rozdzielczość wnosi 2560×1440 pikseli. Jak na telefon komórkowy to naprawdę rewelacyjny wynik. co prawda nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale znawcy i miłośnicy zagłębiania się w techniczne szczegóły dotyczące sprzętu powinni być bardzo zadowoleni. Wbrew powszechnej opinii takie ekrany, nawet w dzisiejszych czasach to nie jest coś spotykanego w każdym nowoczesnym telefonie, gdyż mają je tylko te z tak zwanej wyższej półki. W G4 zastosowano maksymalną ilość punktów dotyku czyli 10. Więcej na razie nikt nie jest w stanie osiągnąć.

O rodzajach łączności nie ma co się zbytnio rozpisywać, ponieważ są standardowe, takie jakie znajdziemy praktycznie w każdym modelu telefonu komórkowego. Niestety aparat nie posiada tak bardzo pożądanej nie tylko w świecie biznesu zdolności do obsługi dwóch numerów jednocześnie. Pozostaje wierzyć, że wraz z premierą kolejnego modelu na rynku ta sytuacja ulegnie zmianie.
Wydajność to kolejna sfera w której bardzo ciężko znaleźć jakąkolwiek wadę w tym modelu LG. Ten model pod wieloma względami okazuje się być idealny. Telefon działa bardzo sprawnie, nie nagrzewając się przy tym, nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania aparatu. Ten model tak jak poprzednicy bazuje na systemie Android. Aparat bez zastrzeżeń, 16 megapikseli to bardzo dobre osiągnięcie. Idąc z duchem czasu poprawiono jakość przedniego aparatu, więc popularne ostatnio selfie powinno nam wyjść nienagannie.

Tan naprawdę opisując LG G4 ciężko znaleźć w nim jakieś poważniejsze wady, raczej są to drobne, mało znaczące mankamenty. Telefon wydaje się być urządzeniem prawie idealnym, co tylko pokazuje dbałość o swoich klientów przez koncern LG, który coraz to wypuszcza coraz lepsze telefony komórkowe na światowy rynek. Ten model jest perfekcyjny właściwie pod każdym względem. Często narzekamy, że kupując jakiś sprzęt jego jakość była zupełnie nie adekwatna do zbyt wysokiej naszym zdaniem ceny. W tym przypadku na pewno tak nie będzie, urządzenie warte jest swojej ceny, a wysoka jakość wykonania zapewni nam radość użytkowania przez wiele lat.


1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 6 maja 2017 o 13:16

    Ciekawe spojrzenie na temat. Czekam na więcej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *