Informacje i ciekawostki o iPhone XS i XS MAX

iphone xs
źródło: Apple

Smartfony Apple iPhone XS i iPhone XS Max pojawiły się w sklepach w piątek, 21 września. Wybór nie jest łatwy. Zarówno XS jak i XR wiążą się z pewnymi kompromisami, a zrozumienie, które elementy najcenniejszych urządzeń Apple Ci się podobają lub nie, pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję, który model jest dla Ciebie. Oto ciekawostki informacje i fakty o iPhone XS oraz XS MAX.

Ciekawostki o iPhone XS i XS MAX

1. Najważniejszą zaletą iPhone XS i XS Max nad tańszym XR jest jego wyświetlacz, który jest prawdopodobnie najbardziej imponującym ekranem smartfona na rynku

2. Apple ma w tym roku w sklepie dla klientów mnóstwo różnorodności. Stal nierdzewna i szkło iPhone Xs i iPhone Xs Max będą dostępne w kolorze srebrnym, szarym i w nowym kolorze polerowanego złota.

3. Wszystkie trzy modele iPhone’ów następnej generacji firmy Apple mają w tym roku mocniejsze szklane tyły, a Apple twierdzi, że jest to najmocniejsze szkło kiedykolwiek używane w smartfonach. Równie imponująca jest najlepsza w swojej klasie klasa odporności na kurz i wodę IP68 w urządzeniach iPhone Xs i iPhone Xs Max. iPhone Xr będzie miał ocenę IP67.

4. Jednym z najlepszych sposobów, aby uzasadnić zakup jednego z najlepszych modeli iPhone’a firmy Apple jest postęp, jaki firma osiąga w fotografii mobilnej. W przypadku iPhone XS i XS Max, dostajesz kilka nowych funkcji, które naprawdę wykorzystują interakcję między oprogramowaniem Apple i jego nowym układem A12 Bionic, który pomaga w przetwarzaniu zadań, które wykorzystują uczenie maszynowe i inne oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji.

5. Jeśli chodzi o aparat, firma Apple podwoiła liczbę pikseli ogniskowania, aby umożliwić szybszy autofokus. Szerokokątny aparat fotograficzny ma większy czujnik niż poprzedni przy tej samej grubości. Ten nowy czujnik ma więcej rzędów pikseli. Następnie jest głębia pikseli: wraz z większymi pikselami, otrzymując więcej światła dla lepszej wydajności w słabym świetle.

6. Apple poinformował, że szkło z tyłu telefonu pozwala na szybsze ładowanie bezprzewodowe.

7. Oba nowe modele iPhone’a Xs otrzymują zaktualizowane ekrany „Super Retina”. iPhone Xs posiada 5,8-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2436×1125 i gęstości pikseli 458 pikseli na cal. Większy iPhone Xs Max ma 6,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2688×1242 dla tej samej gęstości pikseli 458 pikseli na cal.

8. Procesor A12 Bionic następnej generacji będzie zasilał wszystkie trzy nowe modele iPhone’a w 2018 roku i jest to ogromny upgrade w porównaniu z zeszłorocznym modelem A11 Bionic. Jest to pierwszy w branży układ 7nm z 6-rdzeniowym procesorem.

9. Nowy 4-rdzeniowy procesor graficzny jest o 50% szybszy niż procesor graficzny A11. Chipset A12 przyspiesza wiele funkcji nowych iPhone’ów Apple. Na przykład aplikacje otwierają się o 30% szybciej.

10. Aluminium i szkło iPhone Xr iPhone Xr są w kolorze białym, czarnym, niebieskim, koralowym, żółtym i czerwonym dla produktu (RED).

Informacje o iPhone XS i XS MAX

Elegancki, błyszczący iPhone X jest jednym z najlepiej wyglądających smartfonów jeszcze widziałem.

iPhone XS

System operacyjny iOS 12
Przekątna ekranu 5.8 cali
Rozdzielczość ekranu 2436 x 1125
Model procesora Apple A12 Bionic
Maksymalna pamięć wewnętrzna 512 GB
Rozdzielczość matrycy 12 Mpix

iPhone XS MAX

System operacyjny iOS 12
Przekątna ekranu 6.5 cali
Rozdzielczość ekranu 2688 x 1242
Model procesora Apple A12 Bionic
Maksymalna pamięć wewnętrzna 512 GB
Rozdzielczość matrycy 12 Mpix

Podsumowanie

W porównaniu bezpośrednio z iPhone X, iPhone XS to skromna modernizacja z mile widzianymi i znaczącymi ulepszeniami aparatu, wspomagana przez zaawansowane przetwarzanie odblokowane przez układ A12. Jest to zdecydowanie poprawa, ale prawdopodobnie nie jest warta tych pieniędzy które musisz wydać na nowy telefon od Apple.

4.4/5 - (13 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *