Jaki cichy odkurzacz wybrać

Każda kolejna generacja odkurzaczy to krok w kierunku mniejszego hałasu. Trend nakierowany na ciszę ma dwa źródła: pierwszym jest rozwój technologiczny sensu stricto (dzięki niemu, urządzenia pracują ciszej niejako siłą rzeczy), drugim natomiast źródłem pozostaje wyraźne zapotrzebowanie klientów. Jaki cichy odkurzacz jest najlepiej wybrać?

W tym rankingu znajdziesz:

 • Electrolux UltraSilencer ZUS3925DB+
 • Bosch BGB45331
 • Zelmer Syrius ZVC415SP
 • Carneo Smart Cleaner 710
 • Adler AD 7017
 • Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR
 • Electrolux ZUS3935CBEL
 • Electrolux ZUS3925DBEL

Z tej racji, gdybyśmy porównali którykolwiek odkurzacz sprzed trzydziestu lat i najgłośniejszy odkurzacz produkowany obecnie, dźwięk tego drugiego okazałby się relaksujący. Niemniej, popyt na ciszę powoduje, że również wśród współczesnych odkurzaczy niektóre istotnie wyróżniają się na tle reszty. Co więcej, różnice są tutaj naprawdę znaczące.

Najlepszy cichy odkurzacz

Jeśli w poszukiwaniach nowego odkurzacza kierujesz się przede wszystkim kryterium cichej pracy, trafiłeś po prostu doskonale. Odgłos takich urządzeń bywa dla niektórych szczególnie nieznośny. Uwzględniliśmy to i sporządziliśmy ranking najcichszych odkurzaczy roku 2018. Kierowaliśmy się przy tym nie tylko parametrem hałasu (poziomem decybeli), ale też zainteresowaniem klientów i ich relacjami. Okazało się (co nas wcale nie zdziwiło), że największym wzięciem cieszą się te odkurzacze, które łączą cichą pracę ze skutecznością. Gdy urządzenie spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje, jest bez wątpienia idealnie.

Nieważne, czy chcesz ulżyć własnym uszom, masz małe dzieci, które uwielbiają spać w porach typowych dla domowych porządków, kierujesz się wyrozumiałością wobec sąsiadów… poniżej prezentujemy odkurzacze, które dzięki swojej cichej pracy uczynią zadość wszystkim Twoim potencjalnym zamiarom. Przed Tobą lista starannie wyselekcjonowanych, cichych odkurzaczy.

Electrolux UltraSilencer ZUS3925DB+

Najlepszy cichy odkurzacz

To niekwestionowany zwycięzca, jeśli chodzi o samą tylko liczbę generowanych decybeli. Masz do czynienia z maksymalnie cichym odkurzaczem, którego praca sięga ledwie 62 dB. Swoistym standardem wśród tradycyjnych odkurzaczy jest poziom 80 dB… czy trzeba coś jeszcze dodawać?

Tak, trzeba, ale już nie w kwestii cichości. Model jest jest bowiem nie tylko bardzo cichy, ale też sprawnie wykonuje swoje główne zadanie. Jego moc (700 W) zupełnie wystarczy, by zgromadził wszelkie zanieczyszczenia. Te natomiast lądują w sporym, bo aż 3,5-litrowym worku. Ten cichy odkurzacz Electrolux zaliczany jest do klasy energetycznej A, czyli klasy najwyższej.

Jeśli chodzi o klasy skuteczności, w przypadku efektywności odkurzania dywanów odkurzacz mieści się w klasie C. Nie jest najgorzej, lecz podłogi twarde to już dla tego sprzętu żaden problem – dlatego tutaj znowu lokuje się w klasie A. Sprzęt ten dysponuje teleskopową rurą oraz miękkimi kółkami, które mocno ułatwiają poruszanie się z odkurzaczem.

System Pro™ to kolejny atut tego modelu; spotkasz więc akcesoria 3 w 1, w co wlicza się kilka ssawek: Parketto Pro, AeroPro, a także klasyczna ssawka. Użytkownicy, zważywszy przede wszystkim na cichą pracę tego odkurzacza, nie mówią o nim złego słowa. Dodają, że dwanaście metrów zasięgu pracy to naprawdę zadowalający wynik.

Bosch BGB45331

Bosch BGB45331

Ten cichy odkurzacz to marzenie wszystkich, dla których od muzyki piękniejsza jest tylko cisza. Bosch BGB45331 to dobry cichy odkurzacz, ale nie bądźmy gołosłowni – wytwarzany przez niego „hałas” sięga zaledwie 70 decybeli. W porównaniu do odkurzaczy klasycznych (standardem jest w ich przypadku 78 dB), model Boscha zdecydowanie plusuje. Niemiecka marka nie osiągnęłaby jednak aż takiego rezultatu, gdyby nie sprytna koncepcja dźwiękoszczelnej obudowy. Model ten odznacza się wymiarami 47 x 30 x 26 cm i mocą 650 W.

Na uwagę zasługują wszystkie elementy, które wraz z kupnem urządzenia dostaniemy w zestawie. To nie tylko rura teleskopowa czy wąż ssący, ale również pakiet końcówek, którego skład to: ssawka do tapicerek, ssawka szczelinowa oraz ssawko-szczotka. Ta ostatnia posiada też przełącznik; jeden tryb dedykowany jest parkietom, drugi dywanom.

Ten cichy odkurzacz dysponuje filtrem HEPA H13 – dlatego sprawdzi się nie tylko u osób z alergią na hałas. Zbierane przez niego odpadki wędrują do specjalistycznego worka G ALL PowerProtect. Jest to worek kilkuwarstwowy, przez co filtracja powietrza jest znacznie wyższa, zaś moc ssania utrzymuje się na stałym poziomie niezależnie od wypełnienia worka. Klienci zwracają jednak szczególną uwagę na bardzo cichą pracę, zwinność urządzenia (wygodę w obchodzeniu się z nim), a także na optymalną długość kabla. Firma Bosch słynie z solidności, a model Bosch BGB45331 to kolejny tego przejaw.

Carneo Smart Cleaner 710

Carneo Smart Cleaner 710

Przyszedł czas na omówienie modelu, który odpowiada równie dobrze na kilka potrzeb: jest to cichy odkurzacz, ale poza tym… to również model automatyczny, czyli ten z kategorii robotów. Jakby tego było mało, jest też relatywnie tani. Carneo Smart Cleaner 710 (o średnicy 32 cm i wysokości 9,2 cm), to urządzenie, wraz z którym nabędziesz też stację dokującą, pilota na podczerwień, zasilacz oraz moduł wirtualnej ściany.

Oprócz tego, ten cichy odkurzacz wyposażony jest w szczotki, które sprawiają, że brud emigruje pod dyszę ssącą. Te szczotki – w połączeniu z wysokością robota – to także gwarancja, że zanieczyszczenia zostaną wymiecione z dosłownie każdego zakamarka. Integralnym mechanizmem tego modelu jest mop, który świetnie radzi sobie z zaschniętymi plamami. Posiada również lampę UV – ultrafioletowe światło unicestwia groźne mikroorganizmy, które kolonizują podłogi. Kiedy Carneo Smart Cleaner 710 pracuje, nie jest ślepy na stojące przed nim bariery w stylu mebli lub ścian. Dzięki wbudowanemu czujnikowi wykrywa też schody.

Kiedy robot zakończy swą powinność, automatycznie powróci do swojej stacji dokującej. Zrobi to jednak także w tym przypadku, gdy w trakcie odkurzania bateria będzie bliska rozładowaniu. Użytkownicy modelu Carneo Smart Cleaner 710 cenią sobie nie tylko cichość tego odkurzacza. Oprócz wszystkich wymienionych cech, sygnalizują, że od momentu nabycia tego robota, ich domy zdają się być czystsze niż wtedy, gdy pracowali z odkurzaczem tradycyjnym. Z Carneo Smart Cleaner 710 praktycznie… nie pracują.

Zelmer Syrius ZVC415SP

Zelmer Syrius ZVC415SP

Cichy odkurzacz lokujący się w klasie A. Firma Zelmer postarała się o bardzo praktyczny odkurzacz o niewielkich gabarytach. Nie jest to model bezworkowy, ale pojemność jego (wymiennego) worka wynosi cztery litry! Specjaliści stwierdzają, że nie ma lepszej wiadomości dla alergików – kiedy worek się zapełni, użytkownik po prostu wyrzuca go, więc nie ma żadnej styczności z jakimikolwiek alergenami.

W Zelmer Syrius ZVC415SP zaimplementowany został system filtracji powietrza pod nazwą EPA E11. System ten z dużą sprawnością czyści powietrze, co stanowi kolejny plus, szczególnie dla alergików. Kiedy filtr zacznie domagać się wymiany, to zacznie się domagać w sensie dosłownym. Nie trzeba tego sprawdzać, ponieważ urządzenie o tym poinformuje. Model Zelmera posiada też regulator mocy ssania, ale – uwaga – jest to regulacja cyfrowa. Zapewnia to bardzo precyzyjne dopasowanie siły ssania do odkurzanej nawierzchni.

Dużą funkcjonalnością odznacza się również wąż. To wąż typu Flexi, pozwalający na niczym nieskrępowane manewrowanie – bez ryzyka, że przy niefortunnym skręceniu dozna pęknięć. Elastyczność i wytrzymałość tego węża to jeden z plusów, na który często zwracają uwagę klienci. Równie często chwalą stosunek ceny urządzenia do jego jakości. Rzeczywiście, jest to model całkiem tani, a przy tym cichy. Cechuje się też niesamowitą wydajnością. Pozytywne opinie klientów dotyczą też funkcji schowka w urządzeniu. Sprawia on, że cały pakiet końcówek czeka zawsze w zasięgu ręki podczas pracy.

Adler AD 7017

Adler AD 7017

To cichy odkurzacz bezworkowy. Cichy, aczkolwiek cechujący się naprawdę dużą siłą ssania. Stawi więc czoła każdym porządkom, bez względu na skalę zanieczyszczeń. Bez względu również na rodzaj nawierzchni, ponieważ sprawdza się tak na dywanach, jak i parkietach. Na wyposażeniu ma też szczotkę 3D z funkcją wysuwanego włosia. Oprócz tego wyposażony jest również w końcówkę szczególnie praktyczną. Jest nią szczotka do tapicerek z niezwykle użyteczną ssawką szczelinową.

Urządzenie to pozwala na oszczędność, choćby z tej racji, że nie wymaga kupowania worków wymiennych. Tak naprawdę, w perspektywie roku jest to znacząca oszczędność. Gdy pojemnik wypełni się, pozostaje Ci tylko opróżnienie go i przemycie, a czynności te są do bólu łatwe i ekspresowe. Pojemnik jest natomiast pojemny na półtora litra. Nie wypada nie wspomnieć o filtrze zmywalnym HEPA. Klienci oceniają go bardzo pozytywnie, podobnie jak komfortową regulację mocy ssania, która dostępna jest z poziomu uchwytu węża. To jedna z przyczyn, dla której posługując się tym odkurzaczem ograniczysz schylanie się.

Adler AD 7017 przemieszcza się łatwo i bez hałasu, a to dzięki miękkim kółkom. Jeszcze mniej hałasu, więcej wygody i zero ryzyka przy bardzo delikatnych powierzchniach. Trzeba wspomnieć również o dobrze pomyślanym uchwycie, który przenoszenie pojemnika na kurz czyni o wiele łatwiejszym. Firma Adler daje Ci gwarancję na dwa lata użytkowania tego modelu. Tak oto z grubsza opisaliśmy zalety cichego odkurzacza, którego cichość i ogólna jakość idą w parze z przystępną ceną.

Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR

Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR

Przed Tobą sprzęt niebagatelnej jakości, a zarazem maksymalnie cichy! Ten odkurzacz od marki Electrolux nie ma sobie równych, jeśli cichość pracy jest dla Ciebie prawdziwym priorytetem. Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR jest aż cztery razy cichszy od odkurzaczy, które zwykle można spotkać na rynku. Oznacza to, że w trakcie odkurzania osiąga poziom zaledwie 65 decybeli! Tak oszałamiający rezultat nie miałby miejsca, gdyby nie zmyślnie zaprojektowany wąż wyposażony w nowoczesną technologię AeroPro. Nie bez znaczenia jest też pojemnik na worki; tu zastosowana została technologia Sound Shield, niezastąpiona w efektywnym tłumieniu dźwięków.

Swoistą wisienką na torcie – jeśli chodzi o redukcję hałasu – są miękkie kółka. Nie przeszkadzają one uszom i kondycji delikatnych podłóg. Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR odznacza się wymiarami 40,2 x 30,8 x 26,6 cm, zaś jego moc wynosi 650 W. Gdy zdecydujesz się nabyć ten sprzęt, otrzymasz w pakiecie rurę teleskopową, wąż ssący i kilka końcówek. Mianowicie, ssawko-szczotkę typu AeroPro, ssawkę 3 w 1 oraz szczotkę przeznaczoną do parkietów.

Ten model Electrolux’a mieści się w najwyższej klasie energetycznej – to klasa A. Dobra nowina dla alergików (i nie tylko) jest taka, że w tym urządzeniu zamontowane zostały dwa rodzaje filtrów. Jeden to HEPA, drugi to filtr Hygiene 12. Wspólnie wychwytują one wszelkie alergeny z wciągniętego powietrza. Użytkownicy nie przestają chwalić tego odkurzacza, a słowa pochwały uwiarygadniają zapewnienia od producenta. Ich podsumowanie wygląda w ten sposób: Electrolux Ultrasilencer ZUS 3945 WR jest imponująco cichy, a jednocześnie spełnia wszystkie inne wymogi typowe dla odkurzaczy.

Electrolux ZUS3935CBEL

Electrolux ZUS3935CBEL

Kolejny produkt od firmy Electrolux jest również niezmiernie cichy. Poprawimy się… nie „niezmiernie”. Poziom decybeli został bowiem zmierzony i wypadł świetnie. Model ten, pracując, wytwarza dźwięki na poziomie 61 dB! Jest zatem jeszcze cichszy od „kuzyna” opisanego poprzednio. Czemu zawdzięcza taki efekt? Bez wątpienia, chodzi tu o innowacyjną technologię Silent Air Technology. To ona odpowiada za optymalizację ruchu powietrza. Tak niski poziom hałasu sprawia, że nawet zwykła rozmowa nie zostanie zagłuszona.

Electrolux ZUS3935CBEL dysponuje filtrem HEPA, którego rolą jest dezynfekcja zasysanego powietrza oraz uwalnianie tego już oczyszczonego. Urządzenie to może pochwalić się również sporą wydajnością, której nie umniejsza bardzo niskie zużycie potrzebnej energii. Sprzęt potrzebuje o połowę mniej energii niż tradycyjny odkurzacz z mocą 2000 W. Klienci tego modelu kładą szczególny nacisk na jego cichość działania. Dźwięki pracy są tak nieznaczne, że nie przeszkadzają absolutnie w niczym.

Powtarzają się opinie, że cicha praca urządzenia nie wywiera niekorzystnego wpływu na siłę ssania – ta jest bowiem bardzo przyzwoita. Electrolux ZUS3935CBEL cechuje się też znaczną ergonomią oraz wydajnością. Dodając do tego niski pobór energii, a także niedrogie worki wymienne, uzyskujemy obraz sprzętu niezwykle ekonomicznego w eksploatacji. Pozytywne opinie zbiera również pakiet ssawek i obecność długiego kabla. Dzięki niemu, możesz odkurzać dużą przestrzeń i nie jesteś zmuszony co chwilę podłączać odkurzacza do kolejnych gniazdek.

Electrolux ZUS3925DBEL

Electrolux ZUS3925DBEL

Tutaj mamy do czynienia z najcichszym odkurzaczem Electrolux. Urządzenie to może pochwalić się technologią Silent Air Technology. Odkurzacz ten pracuje tak cicho, że nie koliduje z oglądaniem telewizji czy słuchaniem muzyki. Electrolux ZUS3925DBEL zaprzęgnięty do pracy w niedzielę, nie da znać o swojej aktywności Twoim sąsiadom.

Relacje użytkowników mówią, że dzieci mogą nadal słodko spać – dźwięk tego odkurzacza im w tym nie przeszkodzi. Generalnie, jest to model nie tylko bezproblemowy, ale i bardzo efektywny; ciche działanie nie odbywa się kosztem mocy. Dzięki temu, nawet problematyczne dywany… nie będą już problematyczne. Klienci nie narzekają na siłę ssania, a raczej chwalą ją, podobnie jak fakt, że istnieje możliwość jej regulacji.

Electrolux ZUS3925DBEL jest to nie tylko super cichy odkurzacz, jest również skuteczny, oraz przyjazny alergikom; w trakcie odkurzania, kurz jest praktycznie niewyczuwalny. Jakość tego modelu nie pozostawia złudzeń: został wyprodukowany z użyciem porządnych komponentów, czemu zawdzięcza swą wytrzymałość. W zakresie funkcjonalności także nie można niczego mu odmówić – sam dwunastometrowy kabel bardzo ułatwia odkurzanie.

Na pochwałę zasługuje też ergonomia tego modelu – zapewnia ona znakomitą sterowalność. Dokładają się do tego także gumowe kółka, które oprócz zwinności wnoszą też wkład do gwarancji ciszy, niezależnie od powierzchni. Ten bardzo cichy odkurzacz posiada także zderzaki. Klienci wspominają, że sporą zaletą jest jego teleskopowa rura. Jest to więc odkurzacz cichy, ale posiada też szereg innych atutów, jak często przywoływany duży zasięg odkurzania czy też wymiana worków, która odbywa się w jego przypadku bardzo łatwo.


3 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 28 października 2018 o 19:58

  Ja polecam odkurzacz pionowy Pure F9, to nowość na rynku, ale nie dość że pracuje na prawdę cicho to jeszcze jest bardzo poręczny.

  Odpowiedz
 • 29 grudnia 2018 o 20:27

  moim zdaniem najlepiej kupić irobota roomba który sprząta pod naszą nieobecność w domu, taki jest najbardziej cichy 😀

  Odpowiedz
 • 29 października 2019 o 17:57

  Również jestem zadowolona z pracy roomby. Jak najbardziej jest cichutenka. Niemowlaka nie budzi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *