Rozrywka

10 Ciekawostek o Bars and Melody

zespół bars and melody
źródło: Mbch331 / Wikipedia

Bars and Melody, znani również jako BaM, to brytyjski duet tworzący muzykę oscylującą między muzyką popularną a hip-hopem.

Zespół tworzą Leondre Devries, czyli Bars, oraz Charlie Lenehan, czyli Melody. Co warto wiedzieć o popularnym duecie? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Dręczenie

Leondre Devries byl dręczony w szkole, a swoje przeżycia opisywał w tekstach piosenek. W 2013 roku odezwał się do niego charlie Lenehan z propozycją założenia zespołu. Tak powstał duet Bars and Melody.

2. Mam talent

W 2014 duet wystąpił razem w brytyjskiej wersji programu „Mam talent”. Udało im się dotrzeć do półfinału, ponieważ docenił ich najsurowszy juror, Simon Cowell.

3. Bruno Mars

Charlie Lenehan gra na gitarze, a jego inspiracją jest Bruno Mars. Jest nieśmiały wobec dziewczyn, ale ceni sobie kontakt z fanami, którzy cenią go za sympatyczny charakter i kulturę.

4. Walia

Leondre Devries pochodzi z Walii. Jego ojciec jest kamieniarzem, a mama osobistym trenerem. Artysta był na wycieczce w Krakowie i systematycznie uczy się języka polskiego.

5. Młodzi chłopcy

Mimo że młodzi chłopcy dopiero rozpoczynają swoją karierą, mają na koncie już sześć płyt. Do wydawnictw tych należą „143”, „Teen Spirit EP”, „Never give up”, „Covers”, „Generation Z” oraz „Covers Part II”.

6. Hopeful

Ich najpopularniejszym utworem jest „Hopeful”. Na serwisie YouTube teledysk do tej piosenki ma już ponad sto milionów wyświetleń.

7. Britain’s got talent

Przed półfinałem „Britain’s got talent” chłopcy zostali zaproszeni do pragramu Ellen DeGeneres Show, który jest najpopularniejszym programem rozrywkowym w Stanach Zjednoczonych.

8. Young Stars Festival

W latach 2016 do 2019 Bars and Melody byli gośćmi Young Stars Festival w Warszawie. Obaj chłopcy podkreślają, że uwielbiają Polskę, co potwierdzają liczne koncerty w naszym kraju.

9. Rodzina

Charlie Lenehan został wychowany przez swoją matkę, która jest kucharką. Jego ojczym jest przedsiębiorcą. Chłopak ma też młodszą siostrę, Brooke, oraz dwa psy, pudla i buldoga francuskiego.

10. Generation Z Tour

Mimo młodego wieku, chłopcy mają za sobą już kilka tras koncertowych produkowanych z wielkim rozmachem, podczas których zagrali koncerty w wielu krajach. W 2018 wyruszyli w trasę koncertową „Generation Z Tour” po całej Europie.

4.3/5 - (liczba ocen: 3)