Autoryzowany serwis Apple – dlaczego warto?

iPhone

Choć urządzenia Apple są wyjątkowo wytrzymałe i rzadko potrzebują napraw, wciąż istnieją przypadki, gdzie wizyta w serwisie jest całkowicie niezbędna. Wiele osób zastanawia się, do jakiej placówki się wybrać. Doskonale wiedzą o tym, że autoryzowany serwis świetnie zajmie się ich telefonem, jednak perspektywa zaoszczędzenia często wydaje się równie kusząca. Niestety, czasem kończy się to wieloma problemami. Z jakich powodów lepiej jest wybrać się do autoryzowanego serwisu?

Jak znaleźć autoryzowany serwis Apple?

Placówki, które określają się jako serwis Apple, można spotkać co kilka ulic każdego większego miasta. Czy każde takie miejsce jest serwisem autoryzowanym? Niekoniecznie. Co powinno nas zaniepokoić?

Przede wszystkim będą to miejsca, które swoją reklamę będą opierać na zapraszających, jednak nieszczegółowych określeniach. Będą to placówki o nazwach typu profesjonalny serwis Apple, ekspresowa naprawa Apple, jak i niezależny serwis Apple. We wszystkim tym brakuje pewniej ważnej cechy – określenia AASP. Akronim ten pochodzi z języka angielskiego i oznacza Apple Authorized Service Provider. To właśnie on pozwala mieć pewność wysokiej jakości usług. Czym dokładnie różni się autoryzowany serwis Apple Poznań od opcji bez certyfikatu AASP?

Autoryzowany serwis Apple – zalety

Serwis, który działa według standardów Apple, różni się wieloma aspektami od nieautoryzowanych placówek. Które z nich są najważniejsze?

  • Oryginalne części – autoryzowany serwis pozwoli na naprawę przy użyciu w pełni oryginalnych części, co jest podstawą powrotu urządzenia do pełnej funkcjonalności. Placówki nieautoryzowane, aby zaoszczędzić, często używają zamienników lub przestarzałych i używanych części oryginalnych. W ten sposób jedna naprawa może stać się początkiem pasma problemów.
  • Profesjonalny sprzęt naprawczy – urządzenia Apple zostały stworzone tak, aby można je było otwierać wyłącznie za pomocą autoryzowanych narzędzi. Ich brak oznacza możliwość dalszego uszkodzenia sprzętu.
  • Wykwalifikowana obsługa – każdy pracownik serwisu AASP przeszedł odpowiednie szkolenia, co daje gwarancję wykonania napraw w najwyższym standardzie. Specjaliści potrafią szybko rozpoznać problem, przez co cały proces naprawy przebiega sprawniej i bez większych kłopotów.
  • Utrzymanie gwarancji – ta sama wymiana baterii iPhone może mieć dwa efekty na gwarancji. Nieautoryzowany serwis, poprzez użycie nieodpowiednich narzędzi, może zostawić ślady, które będą podstawą odrzucenia gwarancyjnego w przyszłości.

Wszystko to pokazuje, że dobry serwis iPhone Kraków będzie charakteryzował się certyfikatem AASP. Oczywiście zapłacimy w nim troszkę więcej, jednak dokładność działania i operowanie oryginalnymi podzespołami są tego warte.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *