5 prostych rzeczy które przyspieszą Twój komputer

5 prostych rzeczy które przyspieszą Twój komputer

Chcesz, aby system Windows 10 działał szybciej? Mamy rozwiązanie. Poświęć kilka minut na wypróbowanie tych wskazówek, a komputer będzie wydajniejszy.

1. Wyłącz programy uruchamiane podczas startu

Windows Startup

Jednym z powodów, dla którego komputer z systemem Windows 10 może się dławić, jest zbyt wiele programów działających w tle – programów, których nigdy nie używasz lub korzystasz z nich bardzo rzadko. Przestań je uruchamiać, a komputer będzie działał sprawniej.

2. Zmień ustawienia zasilania

wysoka wydajność

Jeśli korzystasz z trybu oszczędzania energii w systemie Windows 10, to musisz wiedzieć, że to mocno spowalnia komputer. Zmniejsza to wydajność komputera w celu zaoszczędzenia energii. Logiczne prawda. Głównie jest to przydatne dla laptopów. Jednak nawet komputery stacjonarne mogą mieć domyślnie włączony tryb oszczędzania energii. Zmiana z trybu „oszczędzania energii” na „wysoką wydajność” lub „zrównoważony” zapewni natychmiastowy wzrost wydajności.

3. Wyłącz cienie, animacje i efekty wizualne

wydajność

Windows 10 ma kilka ładnych atrakcji wizualnych do oczu – cienie, animacje i efekty wizualne. Na szybkich, nowszych komputerach nie mają one zwykle wpływu na wydajność. Ale na wolniejszych i starszych komputerach, mogą one zmniejszyć szybkość komputera.

4. Pozbądź się bloatware

bloatware

Czasem największym czynnikiem spowalniającym pracę komputera nie jest system Windows 10, ale bloatware lub adware, który zajmuje zasoby procesora i systemu. Adware i bloatware są szczególnie podstępne, ponieważ mogły zostać zainstalowane przez producenta komputera. Będziesz zdumiony, jak komputer z systemem Windows 10 będzie działał, jeśli się go pozbędziesz.

Najpierw uruchom skanowanie systemu, aby znaleźć oprogramowanie serwujące reklamy i złośliwe oprogramowanie. Jeśli masz już zainstalowany pakiet zabezpieczeń, taki jak Norton Security lub McAfee LiveSafe, możesz go użyć. Możesz też użyć wbudowanej aplikacji anty-malware w systemie Windows 10 – wpisz Windows Defender w polu wyszukiwania, naciśnij Enter, a następnie kliknij przycisk skanuj teraz. Program Windows Defender będzie szukał złośliwego oprogramowania i usunie to co znajdzie.

5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

przywracanie systemu

System Windows 10 ma bardzo użyteczne, mało znane narzędzie, które może wykrywać problemy z wydajnością. Aby uruchomić program, wpisz w polu wyszukiwania „rozwiązywanie problemów” i kliknij ikonę „rozwiązywanie problemów panel sterowania”. Następnie kliknij „Uruchom zadania konserwacyjne” w sekcji System i Bezpieczeństwo.

Narzędzie do rozwiązywania problemów znajdzie pliki i skróty, których nie używasz, sprawdza wydajność i inne problemy na komputerze. Możesz zobaczyć wiadomość, która mówi: „Spróbuj rozwiązać problem jako administrator.” Jeśli masz uprawnienia administracyjne do komputera, kliknij przycisk, a narzędzie do rozwiązywania problemów rozpocznie pracę.

4.8/5 - (liczba ocen: 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.