10 sposobów na przyspieszenie komputera z systemem Windows 10

komputer z Windows

Wiele osób przeszło na system Windows 10 z poprzednich i wiele osób chwali jego funkcjonalność. Dziesiąta wersja zyskała grono zwolenników i na razie jest najpopularniejszą platformą na komputery stacjonarne i laptopy.

Dowiedz się, co zrobić, aby sprzęt z oprogramowaniem Windows 10 chodził bez zarzutów. Przedstawiamy 10 sposobów, na przyspieszenie komputera z systemem Windows 10. Poznaj nasze metody i zastosuj je u siebie!

1. Plan zasilania

W systemie Windows domyślnie ustawiono zrównoważony plan zasilania. Warto ustawić wysoką wydajność podczas ustawienia planu zasilania w Panelu Sterowania.

2. Dodatkowe aplikacje

Wszelkie aplikacje uruchamiane przy starcie spowalniają cały system. Przepatrz programy i określ ich przydatność, a następnie usuń te, które nie są potrzebne. Pomoże w tym menedżer zadań.

3. Samouczek

Porady i wskazówki to opcja, z której radzimy zrezygnować, ponieważ niepotrzebnie obciąża procesor. Wejdź w Powiadomienia i akcje, kliknij zakładkę Porady, wskazówki i sugestie, by ją wyłączyć.

4. One Drive

Synchronizacja One Drive nie jest niezbędnie potrzebna. Tworzenie kopii zapasowych się przydaje, ale zdecydowanie zalecamy ją wyłączyć za pomocą Paska Zadań. Włącz przycisk Wstrzymaj Synchronizację.

5. Indeksowanie wyników wyszukiwania

Proces wyszukiwania ułatwia tak zwane indeksowanie, które znamy choćby z google. To przydatna funkcjonalność, choć mocno angażująca zasoby twardego dysku. Zatrzymaj indeksowanie wybierając Windows Search w oknie dialogowym Usługi składowe.

6. Automatyczne czyszczenie

Czyszczenie dysku w sposób automatyczny to ważna funkcjonalność. Polecamy skorzystanie z czujnika pamięci, za pomocą którego system będzie sam opróżniał kosz, usuwał pliki tymczasowe i pobrane dokumenty przez 30 dni.

7. Animacje

Zrezygnuj z wszelkich animacji, jeśli zależy Ci na lepszej prędkości. Te dodatki nie pomogą Ci działać sprawnie, jeśli masz wolny komputer. Wyłącz je w zakładce Personalizacja.

8. Przezroczystość

To samo tyczy się przezroczystości. Wyłącz tę opcję, wchodząc w Ustawienia i Personalizację. Pozbycie się efektu to ważny krok zmierzający do poprawy wydajności.

9. Defragmentacja

Proces jest przeciwieństwem fragmentacji. Defragmentacja dysku jest funkcją Windows 10 i znacząco wpływa na przesyłanie danych.

10. Funkcja ReadyBoost

Wykorzystaj pendrive lub pamięć flash, aby uwolnić pamięć systemową. Skorzystaj z funkcji ReadyBoost, która co prawda nie zadziała na każdym sprzęcie, ale jest przydatna.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.