10 sposobów na poprawę wydajności gier na Windowsie 10

windows

Któż z nas nie zna klasycznego Windowsa w dziesiątej wersji. Jest to najpopularniejszy system, który zjednał sobie grono sympatyków.

Do entuzjastów Windows 10 należą również gracze, którzy wysilają się w celu poprawy wydajności swojego komputera i osiągnięciu lepszych rezultatów. Poznaj 10 sposobów na poprawę wydajności gier na Windows 10. Oto co można zrobić w swoim laptopie i komputerze stacjonarnym.

Czystość

Zakurzony laptop i komputer stacjonarny może się przegrzewać. Zadbaj o dobrą wentylację i czyszczenie komputera regularnie.

Sterowniki

Nowe sterowniki znacznie usprawniają działanie komputera. Z tego względu radzimy dokonywać cyklicznej aktualizacji sterowników.

DirectX

Najnowsza wersja DirectX sprawdzi się na każdym komputerze. DirectX jest niezbędny do grania na komputerach z systemem Windows.

Przetaktowanie

To rozwiązanie nieco bardziej zaawansowane. Przetaktowane karty graficzne jest o wiele bardziej wydajne. Pamiętaj o wyeliminowaniu problemów z zasilaniem i nadmiernym ciepłem.

Optymalizacja

Dostosuj ustawienia zasilania komputera, aby przyspieszyć jego działanie. Zarządzanie energią to klucz do sukcesu.

Aktywacja

Dobrym sposobem na zwiększenie osiągów komputera jest aktywacja trybu gry Windows 10. Za sprawą jednego kliknięcia użytkownicy Windows 10 mogą zapewnić sobie lepsze osiągi.

Ograniczenie

Zamknij wszystkie aplikacje, które działają w tle. Ma to na celu zmniejszenia liczby klatek na sekundę, co przełoży się na lepsze osiągi komputera i płynniejszą rozgrywkę.

Sieć

Gracze online narzekają na lagi, czyli opóźnienia na serwerze. Aby ich uniknąć, sprawdź sieć i zadbaj o odpowiednie połączenie internetowe.

Aktualizacje

Okazuje się, że wszelkie aplikacje w tle są wbudowane w system Windows 10. Warto jest je wyłączyć i cieszyć się szybszą pracą komputera. Warto jest także zablokować automatyczne aktualizacje na pewien czas.

Tekstury

W celu sprawnego działania dostosuj ustawienia tekstury, tym samym optymalizując ustawienia karty graficznej laptopa. Od teraz gry powinny chodzić szybciej.

Jeśli działania opisane w artykule nie przyniosły oczekiwanego skutku, najlepiej jest zmodernizować swój sprzęt i dodać do niego RAM lub wymienić kartę graficzną. Często zdarza się, że wydajną pracę gwarantuje zintegrowane środowisko systemowe, które nawet mimo mankamentów świetnie radzi sobie z grami. Sprzęt dla gamer’ów jest niestety drogi, ale wysoką cenę rekompensuje świetna zabawa i mnóstwo frajdy.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.