10 ciekawostek o Huawei p20

huawei p20

Huawei p20 to jeden ze smartfonów koreańskiej firmy, ze średniej półki. Można go dziś nabyć za nawet 1400 złotych. Jest to więc średnia półka, jeżeli chodzi o telefonie komórkową, aczkolwiek oferuje swoim nabywcom ciekawy i dobrze wyposażony telefon. Poniżej 10 ciekawostek o tym modelu:

1. Ten telefon posiada łącznie 3 aparaty fotograficzne. Pierwszy z nich znajduje się z przodu i służy do robienia zdjęć typu „selfie”. Posiada on rozdzielacz 24 Mpix. W tylnej części telefonu znajdują się dwa obiektywy. Pierwszy z nich ma rozdzielczość 20 Mpix a drugi 12 Mpix.

2. Sztuczna inteligencja w tym modelu ma kluczowe znaczenie. Podczas robienia zdjęć, rozpoznaje ona tło fotografii i sama dobiera parametry zdjęcia, aby było one wyraźne i doświetlone.

3. W przednim aparacie fotograficznym możemy podczas robienia zdjęcia zmienić rodzaj i kierunek oświetlenia twarzy, aby zrobić idealne zdjęcie.

4. Ekran główny posiada przekątną 5.8 cala oraz rozdzielczość 2280 x 1080 pikseli, która ma aż 16 mln kolorów.

5. Ten model wyposażony jest w procesor 8-rdzeniowy. Oznacza to, że telefon może wykonywać, aż 8 operacji w jednym momencie.

6. Model P20 jest solidnie zbudowany. Wykończony on jest ramką, stworzoną z aluminium, a ekran pokryty jest hartowanym szkłem, który chroni go przed uszkodzeniem. Obudowa zewnętrza dostępna jest w 3 kolorach: czerń północy, głęboki błękit, złota róża.

7. Telefon posiada baterię o pojemności 3400 mAh. Oznacza to, że można go obsługiwać nawet 2 dni bez konieczności ładowania. Kiedy zaś nie mamy czasu naładować w pełni naszego telefonu, możemy skorzystać z funkcji super charge i w ciągu 30 minut uzupełnić energię na poziomie 50 procent.

8. Telefon jest wyposażony w usługę NFC. Oznacza to, że możemy nim dokonywać płatności w sklepie podobnie jak kartą płatniczą – po prostu zbliżyć telefon do terminala płatniczego.

9. Wbudowana pamięć do 64 GB, którą można rozbudować.

10. Telefon może obsługiwać dwie karty sim jednocześnie.

5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.