10 ciekawostek o Huawei p20

huawei p20

Huawei p20 to jeden ze smartfonów koreańskiej firmy, ze średniej półki. Można go dziś nabyć za nawet 1400 złotych. Jest to więc średnia półka, jeżeli chodzi o telefonie komórkową, aczkolwiek oferuje swoim nabywcom ciekawy i dobrze wyposażony telefon. Poniżej 10 ciekawostek o tym modelu:

1. Ten telefon posiada łącznie 3 aparaty fotograficzne. Pierwszy z nich znajduje się z przodu i służy do robienia zdjęć typu „selfie”. Posiada on rozdzielacz 24 Mpix. W tylnej części telefonu znajdują się dwa obiektywy. Pierwszy z nich ma rozdzielczość 20 Mpix a drugi 12 Mpix.

2. Sztuczna inteligencja w tym modelu ma kluczowe znaczenie. Podczas robienia zdjęć, rozpoznaje ona tło fotografii i sama dobiera parametry zdjęcia, aby było one wyraźne i doświetlone.

3. W przednim aparacie fotograficznym możemy podczas robienia zdjęcia zmienić rodzaj i kierunek oświetlenia twarzy, aby zrobić idealne zdjęcie.

4. Ekran główny posiada przekątną 5.8 cala oraz rozdzielczość 2280 x 1080 pikseli, która ma aż 16 mln kolorów.

5. Ten model wyposażony jest w procesor 8-rdzeniowy. Oznacza to, że telefon może wykonywać, aż 8 operacji w jednym momencie.

6. Model P20 jest solidnie zbudowany. Wykończony on jest ramką, stworzoną z aluminium, a ekran pokryty jest hartowanym szkłem, który chroni go przed uszkodzeniem. Obudowa zewnętrza dostępna jest w 3 kolorach: czerń północy, głęboki błękit, złota róża.

7. Telefon posiada baterię o pojemności 3400 mAh. Oznacza to, że można go obsługiwać nawet 2 dni bez konieczności ładowania. Kiedy zaś nie mamy czasu naładować w pełni naszego telefonu, możemy skorzystać z funkcji super charge i w ciągu 30 minut uzupełnić energię na poziomie 50 procent.

8. Telefon jest wyposażony w usługę NFC. Oznacza to, że możemy nim dokonywać płatności w sklepie podobnie jak kartą płatniczą – po prostu zbliżyć telefon do terminala płatniczego.

9. Wbudowana pamięć do 64 GB, którą można rozbudować.

10. Telefon może obsługiwać dwie karty sim jednocześnie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *