Gry planszowe zamiast gier komputerowych

Z roku na rok coraz więcej gier planszowych schodzi z półek sklepowych. Ludzie poczuli tęsknotę za czymś realnym. Czymś co mogą dotknąć, poczuć, a nawet powąchać. Kiedy gramy w gry komputerowe na pc to zazwyczaj jesteśmy sam na sam z komputerem. Nawet jak gramy w grę multiplayer to i tak w rzeczywistości jesteśmy sami w pokoju. Inaczej jest z planszówkami. Tutaj mamy doczynienia z prawdziwym człowiekiem.

Gry planszowe zamiast gier komputerowych

Teraz jest namnożenie gier planszowych. Dostępnych tytułów jest cała masa. Ludzie na potęgę grają w gry. Na polskim YouTube znajdziemy nawet kilka dobrych kanałów poświęconych temu tematowi. Znajdziemy tam zestawienia top 10, recenzje gier jak i opisy. Nie musimy dzięki temu czytać, często długich instrukcji. Odpalamy film i popijając ciepłą herbatkę oglądamy zasady gry na ekranie komputera.

W erze gier wideo sprzedaż gier planszowych rośnie z roku na rok. „Bary z grami” stają się coraz bardziej popularne, a dziesiątki tysięcy osób zasubskrybują kanały YouTube o tej tematyce. Gra jest tak blisko nas, że można w pełni zanurzyć się w świecie planszówki.

Gry planszowe wzrastają w popularności i stają się bardziej normalne, dla większego grona ludzi, podobnie jak inne rzeczy, które były kiedyś niszowe. Stereotyp gier planszowych zawsze był związany z gromkimi facetami i z skomplikowanymi mapami bitewnymi siedzącymi w ciemnych pomieszczeniach. Ale teraz wszystko jest inne. Ten otwarty etos jest z pewnością czymś, co można pochwalić i czy umiejętności, które gracz uczy się na stole naprawdę przekładają się na lekcje życiowe. Oglądając grupy ludzi grających w gry na bramie, uświadomiły mi, że proste gry są atrakcyjne dla każdego. Ludzie cenią to, bo granie w gry planszowe oznacza po prostu, że jesteśmy z przyjaciółmi. Warhammer i Dungeons & Dragons od wielu lat, czyli od lat 70. i 80. XX wieku miały silny wpływ na umysły graczy, tworzący różne kluby, spotkania i koncerty – trwa to do dzisiaj.

Zanurzenie w świecie digital

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy jest prawie w takim miejscu, w którym można zeskanować twarz i renderować twarz w 3D. Ludzie stają się prawie jednością z maszyną. Co zaskakujące, nawet po tym, jak klasyki takie jak Magia i Miecz, czy Monopol, zostały zdigitalizowane, sprzedaż fizycznych gier wciąż rośnie. Z pewnością powstaną okulary które będziemy zakładać na głowę i dzięki temu przeniesiemy się do wirtualnego pokoju w którym będziemy grać w gry planszowe z innymi graczami.

Gry planszowe zamiast gier komputerowych
4.4 (88.57%) 7 głosów

One thought on “Gry planszowe zamiast gier komputerowych

  • 5 maja 2017 at 13:28
    Permalink

    Jakie gry planszowe polecacie na początek?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne:

Zobacz też: