Czy technologia wyhamuje

Często słyszymy, że technologia postępuje tak szybko, że społeczeństwo nie nadąża za tym. Ale w rzeczywistości zmiana społeczna jest ściśle związana ze zmianami technologicznymi oraz oczekiwaniami, jakie technologie mogą przynieść zmiany.

Czy technologia wyhamuje

Istnieją scenariusze, w których technologia może wyhamować. W starzejącej się populacji rozwiniętego świata, wiele osób już zmęczyło się staraniami nadążenia za najnowszymi technologiami. Akcelerator przyspieszony przez młodzież mógłby być interpretowany jako prosta, młodzieńcza głupota – krótkowzroczna, destrukcyjna. Rynek zmian może się wysuszać, a blokada może stać się normą.

Tak jak czynniki religijne i kulturowe. Nowe technologie są często postrzegane jako moralne zagrożenia przez konserwatywne grupy religijne lub jako zagrożenia gospodarcze i kulturowe przez grupy polityczne. Mogłyby powstać potężne siły opozycji, takie jak antybiznesiści. Albo terroryści.

Zmiana, która jest zbyt szybka, może być głęboko podzielna. Jeśli tylko elita może się dogadać.Ale jak będziemy w stanie zrozumieć kwantową informatykę lub nanotechnologię, jeśli będzie wciąż przyspieszać?

Ciągła rewolucja technologiczna sprawia, że ​​planowanie jest trudne, a społeczeństwo, które przestaje planować przyszłość, stanie się kruchym społeczeństwem. możemy doświadczyć gwałtownych wahań gospodarczych. Cywilizacja mogłaby wyruszyć w wojnę walcząc nową bronią. Jej wszechobecne nowe technologie mogłyby się skończyć katastrofalnie.

Nowe technologie mogą przyspieszać samoczynnie, ale nie są samodzielne. Są wynikiem ciągłej renegocjacji. Ponieważ są tak silne, ich ścieżki mogą podlegać dzikim drganiom. Tendencja będzie się rozwijać w kierunku dynamicznego środka. Znacznie wolniej niż oczekują optymiści, a znacznie szybciej niż pesymistyczni ludzie uważają.

Jakie są Twoje przemyślenia dotyczące technologii które zmieniają się zbyt szybko?

Czy technologia wyhamuje
4.6 (92%) 5 głosów

Related Post

One thought on “Czy technologia wyhamuje

  • 2 maja 2017 at 13:37
    Permalink

    Całkiem ciekawe. Może jakieś dodatkowe linki?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne:

Zobacz też: