5 prostych rzeczy które przyspieszą Twój komputer

5 prostych rzeczy które przyspieszą Twój komputer

Chcesz, aby system Windows 10 działał szybciej? Mamy rozwiązanie. Poświęć kilka minut na wypróbowanie tych wskazówek, a komputer będzie wydajniejszy.

1. Wyłącz programy uruchamiane podczas startu

Jednym z powodów, dla którego komputer z systemem Windows 10 może się dławić, jest zbyt wiele programów działających w tle – programów, których nigdy nie używasz lub korzystasz z nich bardzo rzadko. Przestań je uruchamiać, a komputer będzie działał sprawniej.

2. Zmień ustawienia zasilania

Jeśli korzystasz z trybu oszczędzania energii w systemie Windows 10, to musisz wiedzieć, że to mocno spowalnia komputer. Zmniejsza to wydajność komputera w celu zaoszczędzenia energii. Logiczne prawda. Głównie jest to przydatne dla laptopów. Jednak nawet komputery stacjonarne mogą mieć domyślnie włączony tryb oszczędzania energii. Zmiana z trybu „oszczędzania energii” na „wysoką wydajność” lub „zrównoważony” zapewni natychmiastowy wzrost wydajności.

3. Wyłącz cienie, animacje i efekty wizualne

Windows 10 ma kilka ładnych atrakcji wizualnych do oczu – cienie, animacje i efekty wizualne. Na szybkich, nowszych komputerach nie mają one zwykle wpływu na wydajność. Ale na wolniejszych i starszych komputerach, mogą one zmniejszyć szybkość komputera.

4. Pozbądź się bloatware

Czasem największym czynnikiem spowalniającym pracę komputera nie jest system Windows 10, ale bloatware lub adware, który zajmuje zasoby procesora i systemu. Adware i bloatware są szczególnie podstępne, ponieważ mogły zostać zainstalowane przez producenta komputera. Będziesz zdumiony, jak komputer z systemem Windows 10 będzie działał, jeśli się go pozbędziesz.

Najpierw uruchom skanowanie systemu, aby znaleźć oprogramowanie serwujące reklamy i złośliwe oprogramowanie. Jeśli masz już zainstalowany pakiet zabezpieczeń, taki jak Norton Security lub McAfee LiveSafe, możesz go użyć. Możesz też użyć wbudowanej aplikacji anty-malware w systemie Windows 10 – wpisz Windows Defender w polu wyszukiwania, naciśnij Enter, a następnie kliknij przycisk skanuj teraz. Program Windows Defender będzie szukał złośliwego oprogramowania i usunie to co znajdzie.

5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

System Windows 10 ma bardzo użyteczne, mało znane narzędzie, które może wykrywać problemy z wydajnością. Aby uruchomić program, wpisz w polu wyszukiwania „rozwiązywanie problemów” i kliknij ikonę „rozwiązywanie problemów panel sterowania”. Następnie kliknij „Uruchom zadania konserwacyjne” w sekcji System i Bezpieczeństwo.

Narzędzie do rozwiązywania problemów znajdzie pliki i skróty, których nie używasz, sprawdza wydajność i inne problemy na komputerze. Możesz zobaczyć wiadomość, która mówi: „Spróbuj rozwiązać problem jako administrator.” Jeśli masz uprawnienia administracyjne do komputera, kliknij przycisk, a narzędzie do rozwiązywania problemów rozpocznie pracę.

5 prostych rzeczy które przyspieszą Twój komputer
4.7 (94.44%) 18 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne:

Zobacz też: